Alanya Karayolları Misafirhanesi -İletişim ve Fiyat Bilgileri

14 Mayıs 2024 Yazarı birimfiyatim.com 0

Alanya Karayolları Misafirhanesi

Alanya Karayolları Misafirhanesi Adresi : Cumhuriyet, Ahmet Tokuş Bulvarı No:183, 07400 Alanya – Antalya

Telefonu : 0 242 514 36 00

Güncel oda fiyatları için bu linke bakınız: oda ücretleri linki

alanya karayolları misafirhanesi

Alanya KGM Misafirhanesi

Alanya KGM 133. Şube Şefliğine bağlı bir misafirhane bulunmaktadır. Yaz sezonunda yer bulmak biraz zor olabilir. Önceden rezervasyon yaptırmanız tavsiye olunur.

13. Bölge Müdürlüğü | Antalya

​​​Genel Bilgi

Bölge Müdürlüğü 1960 yılında kurulmuş ve çalışmalara başlamıştır. 44.119 km2  yüzölçümü alanı olan Bölgemiz sınırları içerisinde Antalya, Isparta, Burdur illerinin tamamı Afyon ve Muğla illerinin bir kısmı bulunmaktadır.

 

Yol ağımızın % 96’sı (3.341 km) asfalt kaplamalıdır. Bunun 2.079 km’si (BSK) bitümlü sıcak karışımdır. ​​

 

Bölge sınırları dahilinde toplam nüfus 3.836.236 olup, km2 ‘ye 79 m yol ve 87 kişi düşmektedir.

 

Bölge sınırları içerisinde tescilli araç sayısı  2.517.970 ‘dir.

30 Ağustos 2007 tarihinde Ulaştırma Bakanlığına bağlanan Karayolları Genel Müdürlüğünün çalışma usul ve esasları ile teşkilat ve görevlerine ilişkin hükümler, yürürlüğe giren 6001 Sayılı Kanun ve 15.07.2018 tarihli 30479 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar İle Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında 4 No’lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenmiştir.

2010’lu yıllarda belirlenen ulaşım politikaları doğrultusunda, karayolu ağının kamu kaynaklarının yanı sıra alternatif finans yöntemleri kullanılarak geliştirilmesi çalışmaları kapsamında Kamu-Özel Sektör İşbirliği modeli olan Yap-İşlet-Devret sistemi hayata geçirilmiştir. Yap-İşlet-Devret sistemiyle yapımına başlanan projelerden İstanbul-İzmir Otoyolu’nun tamamı 2019 yılında, Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ve Ankara-Niğde Otoyolu 2020 yılında; Kuzey Marmara Otoyolu ise 38 km’lik Başakşehir-Bahçeşehir-Hadımköy kesimi dışında 2021 yılında hizmete sunulmuştur.

2021 yılında; ülkemizin doğusu ve batısı arasında kesintisiz bölünmüş yol bütünlüğünü sağlayan Kömürhan Köprüsü, Malatya’yı Sivas’a konforlu bağlayan Tohma (Şehit Gaffari Güneş) Köprüsü, Hasankeyf’in yeni yerleşkesine ulaşım sağlayan Hasankeyf-2 Köprüsü, Ankara’nın sanayi bölgelerini ana karayolu akslarına bağlayan Yenikent-Temelli Yolu, Siirt’in Eruh, Şırnak ve sınır kapıları ile güvenli ulaşımını sağlayan Zarova Köprüsü, Erzurum’u Kafkaslara bağlayan Pirinkayalar Tüneli başta olmak üzere pek çok karayolu yatırımı hayata geçirilmiştir.

Ayrıca, 2021 yılında Ata Yadigarı toplam 33 tarihi köprü restore edilerek, kültür mirasımıza kazandırılmıştır.

2022 yılında ise Yap-İşlet-Devret yöntemiyle inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu hizmete sunulmuş, Çanakkale Boğazı üzerinde tarihte ilk kez kesintisiz karayolu ağı tesis edilerek Avrupa ile Asya kıtaları birbirine bağlanmıştır. Zonguldak – Kilimli Yolu ve Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Tünelleri ile Zonguldak-Ereğli Yolu şehrin ulaşım ağına kazandırılmıştır. Malatya Çevre Yolu’nun ilk etabı tamamlanarak Malatya şehir içi trafiği rahatlatılmış, Phaselis Tüneli ile her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Antalya ilinin batısında bulunan yerleşimlere erişim kolaylığı sağlanmış, ülkemizin en yüksek ayaklı, en uzun dengeli konsol köprüsü Eğiste Hadimi Viyadüğü trafiğe açılmıştır.

Ayrıca; ülkemizin ve Avrupa’nın en uzun çift tüplü karayolu tüneli olacak Zigana Tüneli’nde kazı çalışmaları tamamlanarak ışık görülmüştür. Aydın-Denizli Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu’nun Başakşehir-Bahçeşehir-Hadımköy kesimi, Mersin (Çeşmeli)-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu’nun Çeşmeli-Kızkalesi kesiminde yapım çalışmaları devam etmektedir. Mersin ve Antalya arasındaki seyahat süresini önemli ölçüde kısaltacak Akdeniz Sahil Yolu, gibi ülkemizin her coğrafyasına dağılan projelerin yapım çalışmaları sürmektedir.

Karayolları Genel Müdürlüğü; Aralık 2022 itibarıyla 29.862 km’si bitümlü sıcak karışım (BSK) kaplamalı, 36.877 km’si sathi kaplamalı (SK), 2.022 km’si ise diğer yollar olmak üzere toplam 68.761 kilometre yol ağına sahiptir. Bu yol ağının 3.633 km’si otoyol olmak üzere toplam 28.906 km’si (yüzde 42) bölünmüş yoldur.