Bu yaz hava nasıl olacak 2024

18 Şubat 2018 Yazarı birimfiyatim.com 0

Bu yaz hava nasıl olacak 2024

Bu yaz hava nasıl olacak 2024 Yılı? 2024 yazının, gelmiş geçmiş en sıcak yaz mevsimlerinden biri olacağı yapılan araştırmalar neticesinde tahmin ediliyor. 2024 yazı sıcak olacak mı? İngiltere’de yapılan bir araştırma sonucunda önümüzdeki yaz mevsiminin, ortalamanın 1,09 santigrat derece üzerinde bir sıcaklığa sahip olacağı iddia edildi. Peki bunun sebebi nedir?

bu yaz hava nasıl olacak

Artan sera gazı salınımı, dünyamızın daha atmosferinde birikmesi sonucunda iklim değişiklerine neden olmaktadır. Yaz ne zaman gelecek diye endişelenmeyin geldiğinde pişman olabilirsiniz. Uzmanlar, özellikle Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayanları aşırı ve bunaltıcı sıcaklara karşı uyarıyor.

Ayrıca yaz mevsiminde yaşanan kuraklık nedeniyle ülkemizi bekleyen bir diğer tehlike ise orman yangınlarıdır. Özellikle yaz aylarında ormanlık alanlarda çok daha dikkatli olmamız gerekiyor. Yangına sebebiyet verebilecek davranışlardan kaçınmak her vatandaşın görevi olmalıdır. Bu yaz nasıl geçecek diyorsanız, hiç kolay geçmeyeceğini söyleyebiliriz.

Uzun vadeli hava durumu tahminleri için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.

https://www.mgm.gov.tr/tahmin/aylik-tahmin.aspx?h=2