Tavan boyasıyla nereler boyanabilir?

25 Temmuz 2020 1 Yazar: wpntr

Tavan boyasıyla nereler boyanabilir? Tavan boyası ile tavanlar hariç başka nereler boyanabilir? Tavan boyasıyla kapı boyanır mı? Öncelikle, tavan boyasıyla duvar boyası arasındaki fark nedir? Cevaplayalım:
Tavan boyası, duvar boyasına göre daha yoğun bir boyadır bunun nedeni kapatıcılık özelliğin fazla olmasının istenmesidir. Ancak tavanlara insan teması çok az olduğu için duvar boyasından beklenen bazı özellikler tavan boyasında beklenmez.
Tavan boyasıyla kapı boyanır mı? Kapınız ahşap ise boyanmaz çünkü tavan boyası su bazlı bir boyadır. Kapınız su bazlı boya ile boyanabilecek bir kapı ise tavan boyası ile de boyanabilir.
Tavan boyasıyla dolap boyanır mı? Ahşap malzemelerin tavan boyası ise boyanması tavsiye edilmez. Ahşaplar daha çok yağlı boya gibi sentetik boyalar ile boyanır.
Tavan boyasıyla fayans boyanır mı? Fayans yüzeyi sırlı olduğu için boyanmaz, boyanırsa boya zamanla dökülür.
boya yapımı
Tavan boyası ile kartonpiyer boyanır mı? Evet tavan boyasıyla kartonpiyer boyanabilir.
Tavan boyasıyla nereler boyanabilir? Sorusunu cevaplamaya çalıştık. Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:

Evlerinizin tavanlarını daha yüksek göstermek için neler yapabilirsiniz? Uzun boylu olmayan kişeler boylarını biraz daha uzun göstermek için ne yaparlar? Dikey çizgili kıyafetler giyerler değil mi? Aynı şey evler için de geçerlidir. Faux tekniğini kullanarak dikey desenlerle boyadığınız duvarlar tavanı daha yüksek, odayı da daha ferah gösterecektir.