Taşyünü mantolama dezavantajları nelerdir?

29 Temmuz 2021 Yazarı birimfiyatim.com 1

Taşyünü mantolama dezavantajları nelerdir? Taşyünü mantolamanın diğer köpük levhalar ile yapılan mantolamaya karşı tek dezavantajı fiyatının yüksek olmasıdır. Avantajları ise; daha iyi ısı ve ses yalıtımı yapması ve yangına karşı dayanımıdır. Mantolamada taşyünü mü EPS mi diye soracak olursanız cevap elbette taşyünüdür.

Taşyünü mantolama nasıl yapılır? İdarece onaylanmış proje ve detaylarına göre, dış duvarlarda 3 cm kalınlıkta, taşyünü levhaların m² ye 4 kg sarf olacak şekilde ısı yalıtım levha yapıştırıcısı ile duvara yapıştırıldıktan sonra çelik çivili ısı yalıtım dübeli ile yüzeye tespiti, levha üzerine m² 3 kg sarf olacak şekilde 1. kat ısı yalıtım sıvasının yapılması, üzerine ek yerleri birbiri üzerine en az 10 cm bindirilecek şekilde sıva filesinin yerleştirilmesi ve üzerine m² ye 2 kg sarf olacak şekilde 2. kat ısı yalıtım sıvasının yapılması.

Taşyünü mantolama dezavantajları nelerdir? Taşyünü mantolama zararları eps mantolamaya göre yok denecek kadar azdır. Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir: