Store perde duvara nasıl takılır? Montajı

25 Temmuz 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Store perde duvara nasıl takılır? Montajı nasıl yapılır? Store perdeler tavana, kornişin olduğu yere monte edilebileceği gibi duvara da monte edilebilir. Peki Store perde duvara nasıl takılır?
Perdenin üst kısmındaki çıtanın takıldığı metal tırnaklar, duvara dikey olarak vidalanır ve store perde tavan yerine duvara monte edilir. Aşağıdaki fotoğrafta bu durum gösterilmiştir. Store perde duvara monte edilir mi?
store perde duvara montaj
Store perde nasıl çıkarılır? Nasıl sökülür? Yukarıdaki fotoğrafta gösterilen tırnaklardan perdenin üst çıtası çıkarılarak perde sökülmüş olur. Eğer tırnakları da duvardan çıkarmak istiyorsak bir matkap ya da tornavida yarımı ile tırnağı duvara tutturan vidalar sökülerek tırnak duvardan çıkarılmış olur.
Zebra perdeler de store perdelerin bir çeşididir. Şeritler halinde farklı kumaş özellikleri ve renklerde olduğu için zebra adı verilirmiştir. Fiyatları kalitesine göre farklılık göstermektedirler.
Perdeyi duavara tuturma aparatı, yukarıdaki görselde belirtilmiştir. Perdeler yaşam alanlarının vaz geçilmez ögelerinden biridir. Renk ve modelleri ile yaşam alanlarına estetik görüntü kattığı gibi güneşi de engellerler. Yaşam alanlarınıza, mobilyalarınıza ve evin diğer aksesuarlarına uygun perdeler tercih etmeniz evlerinizin estetik görüntüsü açısından önem arz eder.
Evlerin dekorasyonunda perdeler önemli bir yer tutar. Gerek renk gerekse model seçimi önemlidir.Bu sebeple perde seçiminde evin diğer unsurları ile bir bütünlük olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıdaki linkte bir e perde satış sitesini bulabilirsiniz:
https://www.eperde.com/