Sac çatı m2 maliyeti ne kadar?

24 Şubat 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Sac çatı m2 maliyeti ne kadar?

Sac çatı m2 maliyeti ne kadar? Sac çatı metrekare maliyeti ne kadar?
Ahsap çatı üzerine 0.50 mm kalınlıkta sıcak daldırma galvanizli düz sac ile çatı örtüsü yapılması metrekare maliyeti 105,21 TL (2020 Yılı) Fiyat Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2020 Yılı Birim Fiyatlarından alınmıştır. Piyasada farklı fiyatlar olabilir.
Sıcak daldırma galvanizli sac nedir? Sacın, sıcak sıvı çinko dolu havuza daldırılarak sacın üzerinin çinko ile kaplanması sağlanır. Sacın ömrünü uzatan bir işlemdir. Sacın etrafında mikron değerinde bir çinko örtü oluşturarak dış etkenlere karşı sacı koruyarak sacın ömrünü uzatır.

0,5 mm galvanizli sac

0,5 mm galvanizli sac


Sacın kullanım alanları:
Çatılarda trapez saclar kullanıldığı gibi düz sac kaplamaları da kullanılmaktadır. Trapez sac çatı kaplaması yalıtımlı olabilmektedir. Olukları sayesinde su tahliyesi daha kolay olmaktadır. Çatı kirişleri, kat kirişleri, kolonlar, otoparklar, prefabrik yapılar, fabrika binaları, üst geçitler, hangarlar, izolasyon ve kaplama işlemleri, havalandırma ve iklimlendirme tesisleri,madeni eşya ve ambalaj sanayi  vb. Beyaz Eşya Sanayinde ,  Otomotiv Sanayinde , Her türlü klima ve havalandırma kanalları tesislerinde, Kablo kanalları yapımında , Her çeşit depo (su ve yakıt deposu) yapımında , Kova, kazan, leğen yapımında Soba ve boru imalatında , Tersanalerde , Güneş kollektörleri yapımında kullanılır.
Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:
Mantolama metrekare maliyeti ne kadardır?
Çelik ürünleri firması
İyi çalışmalar dileriz.