Renkli derz dolgu nasıl yapılır?

28 Mayıs 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Renkli derz dolgu nasıl yapılır? Renkli derz dolgu yapmak için: Beyaz derz dolgu malzemesinin içine piyasada su bazlı boyaları renklendirmek için kullanılan pigment diye bilinen renk tüplerini uygun tonu yakalayacağınız şekilde karıştırabilirsiniz. Ancak bu işlemi yaparken mümkün olduğunca az oranda renklendirici kullanmanız iyi olacaktır. Aksi takdirde kullandığınız renklerde kusmalar yaşanabilir.
Renkli derz dolgu nasıl yapılır? Derz dolgu karışımınızı çok iyi karıştırmanız gerekmektedir. Çok iyi karıştırmadığınız takdirde baz boya derze homojen olarak karışmayacak ve farklı tonlarda derzleriniz olacaktır. Derz üzerine derz yapılamayacağını sakın unutmayın. Her zaman eski derzi kazımanız gerekir.
Banyolardan alt katlara su kaçakları büyük problem olduğu için banyo derz dolgularınızın su geçirmeyecek şekilde yapılmış olması önemlidir. Böyle bir su kaçırma probleminiz varsa su yalıtımlı derz dolgu malzemeleri size yardımcı olacaktır.
Derz dolgu yapıldıktan sonra, fayans arası derz ne kadar sürede kurur? sorusu aklınıza gelirse bu sürenin en az 24 saat olduğunu unutmayınız.
Derz üstüne derz nasıl yapılır? Eski derzin üzerine derz yapmak sağlıklı bir uygulama olmayacaktır. Bunun yerine eski derz dolgunuzu kazıdıktan sonra yeni derz dolgusunu yapmanız daha uygun olacaktır.
Terasa derz dolgu nasıl yapılır? Terasa yapacağınız derz dolgu malzemesinin su yalıtımlı olmasına dikkat ediniz. Çünkü teraslarda su ile temas kaçınılmazdır. Bunun için derzlerinizin hem su yalıtımlı hem de esnek olmasına dikkat ediniz. Esnek derz dolgu malzemeleri herhangi bir harekette çatlamayacaktır. Çatlayan derz dolgular su geçişine sebep olabilir.
Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:

Aşağıda da esnek derz dolgu ürün linki vardır:
https://kalekim.com/tr/urun/2300-fugaflex-22