Rektifiyeli seramik nedir? Ne demek

21 Eylül 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Rektifiyeli seramik nedir? Ne demek? Zemin ya da duvar seramiklerinin bütün kenarlarının taşlanarak düz ve dik hale getirilmesiyle üretilme şeklidir. Rektifiyeli seramikler nasıl döşenir? Bu yöntemle elde edilen seramikler derz boşluğu olmadan döşenebileceği gibi, çok küçük (0.5 mm , 1mm,1.5mm,2mm) derz aralıklarıyla da döşenebilir ve daha estetik bir görünüm kazandırılabilir. Rektifiyeli seramikler, standart seramiklere göre biraz daha pahalıdır.
Lappato seramik nedir? İtalyanca taşlanmış anlamına gelmektedir. Üzerindeki hafif sırdan dolayı mat görünüşe sahip colorbody porselen karoların taşlanarak yarı parlak bir görünüşe getirilmesidir.
Porselen Karo nedir? Bünyenin gözeneklilik oranını bildiren su emme oranı %0,5’ten düşüktür. Sırlı ya da sırsız üretilebilir. 1150-1200 °C arasında fırınlanır. Duvar ve yer karosuna göre daha dayanıklıdır. Kalınlığı 7,5 mm’nin üzerindeki porselen karoların kırılma dayanımı 1300 N’nin üzerindedir. Endüstriyel ortamlar gibi hem aşınmazlık ve asit-alkali dayanımı hem de yüksek yük dayanımı gerektiren zeminler için idealdir. Apartman girişi, koridor ve merdivenler gibi iç mekanlar ve teras, balkon ve havuz çevresi gibi dış mekanlar için en uygun döşeme malzemesidir. Dona karşı çok dayanıklıdır.