Prefabrik mi betonarme mi ucuz?

9 Ekim 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Prefabrik mi betonarme mi ucuz? Prefabrik ev mi betonarme ev mi daha ekonomiktir? İmar izni olan arsanıza ev yaptıracaksınız ve hangi yöntemle yapılan evin daha ucuz olduğunu araştırıyorsanız doğru yazıyı okuyorsunuz.
Prefabrik mi betonarme mi ucuz? Prefabrik bir evin maliyeti betonarme bir evin maliyetinin yaklaşık olarak yarısı kadardır. Yani prefabrik bir ev betonarme eve göre daha ucuzdur.
Konut Fiyatları

Prefabrik evin betonarme eve göre avantajları vardır. Bu avantajlardan biri yapımının kısa sürmesidir. Bir diğer avantajı ise duvar kalınlıklarının düşük olması ve daha fazla kullanım alanı sağlamasıdır. Prefabrik konutların duvar kalınlıkları ince olmasına rağmen ısı ve ses izolasyonuna göre tasarlandıkları için ses ve ısı yalıtımına sahiptirler.
Prefabrik ev mi, betonarme ev mi daha iyi? Sorusunu ekonomi ve kullanım açısından cevaplarsak prefabrik evin daha avantajlı olduğu gözlenmektedir. Prefabrik evler çelik evlere benzerlik gösterirler. Ancak çelik konstrüksiyon evlerin maliyeti daha yüksektir.
Prefabrik ev kullananların yorumları aşağıdaki yorum bölümüne yazılabilir.