77.170.1009 Yangın kapısı pozu 2024

24 Mayıs 2019 Yazarı birimfiyatim.com 1

77.170.1009 Yangın kapısı pozu 2024

Yeni poz no: 77.170.1009 – Eski poz no: P-135 – PTT kurumuna ait pozdur. Pozun 2024 Yılı birim fiyatı aşağıda verilmiştir.

77.170.1009120 DAKİKA DAYANIMLI PANİK BARLI YANGIN KAPISIAD₺18.281,25

Pozun adet fiyatı 18.281,25 TL. (2024 Yılı)
 PANİK BAR NEDİR ?

Panik bar acil çıkış kapılarının üzerinde takılan, acil çıkışlar için kullanılan özel kilit mekanizmasıdır. Piyasada 2 çeşit panik bar mekanizması bulunmaktadır. Bir tanesi Dıştan takmalı panik bar, İkincisi içten takmalı panik bar, Her ikisinin de kullanım amacı aynıdır. En kısa sürede çıkış yapmanızı sağlar. Acil çıkış kapıları can güvenliği acısından önem taşıdığı için panik barların belli aralıklar ile bakımları yaptırılmalıdır.
Yangın, insanlar üzerinde her zaman için panik etkisi yaratır. Hayati tehlike ortaya çıktığı zaman insanların bu duyguyu taşıması son derece doğal.

Özellikle panik bar gibi unsurlarla birlikte kaçış istikametini güvenli ve hızlı bir şekilde geçmek mümkün olabilir. Modern teknoloji, özellikle yangından kurtulmak konusunda son dönemde muazzam üretim anlayışı ile birlikte insanlara yardımcı oluyor. Can ve mal güvenliğini korumak için yangın esnasında yapacağınız davranışlar ve atacağınız adımlar çok önemli. En başta yangın bölgesine tahliye etmek için güvenli kapılar kullanılmaktadır.
Kapıların daha verimli olabilmesi için panik bar sistemi güvenilerek kullanılmaktadır. İnsan hayatını her şeyin önünde tutmak gerektiğini düşündüğümüz zaman bu konuda yapılan çalışmaların haklı bir karşılığı vardır. Her zaman başa gelmese bile bir kez geldiği zaman büyük tehlike yaratan yangın esnasında, kaçış istikametini güvenimiz bir şekilde kullanmak çok büyük önem taşıyor. Özellikle de kapalı bir mekândan dışarı çıkış ve tahliye noktası olan kapılarda, kullanılan kilit sistemi ve kapıların açılış yöntemi çok büyük önem taşıyor.

Küçük bir çocuktan tutun da gözleri zor gören bir insanın bile rahatlıkla kullanabileceği yöntemler, insanlar için emniyetli bir seçenek haline gelmiş durumda. Kolay açılır kilit sistemi olarak karşımıza çıkan bu muazzam yöntemler, insanların bir an evvel tahliye konusunda olumlu adım atmasına yardımcı oluyor. Esasında kalabalık mekânların ve yangın tehlikesi yaşayan ortamların tahliyesi için bu yöntemlerin çok büyük önem kazandığını söyleyebiliriz.
P-135 panik barlı yangın kapısı pozu birim fiyatı 2024 Yılı güncel.