P-130/B menteşe pozu birim fiyatı

30 Ekim 2019 Yazarı birimfiyatim.com 0

P-130/B menteşe pozu birim fiyatı

P-130/B menteşe pozu birim fiyatı, PTT kurum pozudur.

yeni poz no 77.145.1005eski poz no P-130/BALÜMİNYUM DOĞRAMALARI KAPI VE PENCERE MENTEŞESİAdet2019 yılı fiyatı 25,18 TL

Pozun 2019 Yılı adet fiyatı 25,18 TL ‘dir.

P-130/b Pozu Tarifi, Yapım Şartları ve Ölçüsü
İspanyolet Mekanizmaları (Kol hariç) : İdarece beğenilecek ispanyolet kolu ve profil içindeki yuvasında tek veya çift yönde hareket eden ispanyolet çubuğu, çubuk üzerine kanat yüksekliğine göre en az iki adet bulunan paslanmaz çelikten mamul ispanyolet makarası ve sıkıştırmaya müsait ayarlanabilir, damak veya alüminyumdan yapılmış makara karşılıklarından meydana gelecektir. Görünen aksam polisaj ve eloksal yapılmış olacaktır.
120 cm’den büyük boydaki pencere kanadında ve kapılardaki ispanyolet makaralar 3 veya 4 adet olacaktır.İspanyolet kol eksenel olacaktır. İspanyolet mekanizmaları TS 4049, TS 4644’te tarif edilen metotlarla tayin edilecek güvenlik gruplarında istenen hava infiltrasyon sınırları içinde kalmayı sağlayacaktır. İspanyolet çubuğuna kumanda etmeyen, profilde açılan deliğe (yuva) giren dil vasıtası ile kapanma temin eden kollar kullanılmayacaktır.
Kapı ve Pencere Menteşeleri : Doğrama bünyesinde bulunan alüminyum kapı ve pencere menteşelerinde gövde ve mildeki aşınmaya karşı önlemler alınacaktır ( sert plastik kılıf). Ancak idarenin onayı ile görünüm isteği veya gereklilikten dolayı (büyük kapılar, çarpma kapılar, rüzgara maruz kapılar vb.) çelik yuvalı, ayarlı menteşeler olacaktır.
Kilitler – Kollar ve aynaları İmalatlarda TSE belgeli kilitler kullanılacaktır. Kilitlerde kullanılacak kol ve aynaları, çekme profilden kesilmiş keskin ve sivri köşeli olmayacaktır. Kollar ve aynaları polisaj ve elekson yapmaya müsait alaşımda döküm veya dolu çubuktan döküm olacaktır. Bu kolların demir maçalara tespiti gizli (gömme) setuskur vidalarla yapılacaktır. Kapı Altı Fırçaları Eşiksiz ve rüzgara maruz yerlerde 3 cm.yükseklikte ve en az iki sıralı kıl fırçalar, özel plastik kapatıcılar veya sıkıştırmalı mekanizmalar kullanılacaktır.
NOT: Yukarıdaki malzemelere ait vidalar teklif fiyata dahil olup Alüminyum malzemeler ile kullanılacak bu vidalar (TS 79 – 80 – 432)’ye uygun olacak ve mutlak suretle korozyona karşı korunmuş olacaktır.