Duvar yüzeyinden fayans sökülmesi pozu birim fiyatı 2024

24 Mayıs 2019 Yazarı birimfiyatim.com 0

Duvar yüzeyinden fayans sökülmesi pozu birim fiyatı 2024

Duvar yüzeyinden fayans sökülmesi pozu birim fiyatı 2024, PTT kurumuna ait fayans söküm pozunun 2024 yılında güncellenen birim fiyatı aşağıda verilmiştir.

yeni poz no 77.100.1045eski poz no P-022/ADUVAR YÜZEYİNDEN FAYANS SÖKÜLMESİ201,50 TL

Fayans Nedir?
Fayans , günümüzde seramik ya da porselen karo olarak adlandırılan; toprağın belirli karışımlar ile hazırlanıp, preslendikten sonra desen verilip pişirilerek hazırlanan yer ve duvar kaplamalarına verilen addır.
İçerik olarak fayans, kil, kaolin, kuvars, feldspat ve kalker gibi madenlerin farklı oranlarda karıştırılarak çamurun yani fayansın ham maddesinin elde edilmesiyle oluşmaktadır.
Fayans ve Seramik Arasındaki Fark Nedir?
Fayans ve seramik arasındaki fark çoğu kimse tarafından bilinmemektedir. Seramiğin birden fazla sayıda pişirilmiş şekli fayanstır denilebilir. Fayans seramiğe göre daha düz bir yüzeye ve görüntüye sahiptir. Genellikle kare biçiminde olur. Dikdörtgen biçimde olanları da üretilmektedir. Bazı istisnalar olabilmekle birlikte genellikle fayanslar iç alanlarda ve duvar yüzeylerinde tercih edilmektedirler. Seramiklerdeki renk skalası fayanslara göre daha geniştir. Ancak seramikler çoğunlukla yer döşemeleri için iç ve dış alanlarda kullanılırlar.