Opel Corsa kaç litre yağ alır?

14 Haziran 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Opel Corsa kaç litre yağ alır? Opel Corsa 1.4 motor yağı kaç litre? Opel Corsa 1.3 ctdi motor yağı kaç litre? Corsa 1.7 dti kaç litre yağ alır?
Opel Corsa 1.4 = 4 litre motor yağı alır.
Opel Corsa 1.3 ctdi = 4 litre motor yağı alır.
Opel Corsa 1.7 dti = 4 litre motor yağı alır.

Motor yağı hangisi diye soracak olursak 2010 sonrası modeller genellikle 5/30 numara motor yağı kullanır. Motor yağı değişimleri genellikle yapılan yol km’si üzerinden değiştirilir ve bu km genellikle 10.000 km’dir. Ancak 1 yıl geçmesine rağmen aracınız 10.000 km yol yapmadı ise, motor yağını değiştirmek iyi olacaktır. Dizel, benzinli araçlar için bu durum değişmez.

motul-motor-yagi

motul-motor-yagi


Motor yağı markası ve yağın özellikleri önemli kriterlerdir. Serviste ya da sanayide yağ değişimi yaptırırken, ustaya hangi motor yağı koyacağını sorunuz kalitesiz olduğunu düşündüğünüz bir yağ ise daha kaliteli bir marka koymasını söyleyebilirsiniz.
Bazı durumlarda da 5/30 numara yağ konulması gereken araca 10/40 numara yağ koyabiliyorlar. Yağ değişimi öncesi bu durumu da kontrol etmeniz faydanıza olacaktır.
https://www.mobiloil.com.tr/tr-tr
Opel Corsa kaç litre yağ alır? Opel Corsa 1.4 motor yağı kaç litre? Opel Corsa 1.3 ctdi motor yağı kaç litre? Corsa 1.7 dti kaç litre yağ alır?  Bu öneriler araçların normal çalışma koşullarına dayanmaktadır. Aracınızı yüksek sıcaklıklarda kullanıyorsanız, dizel partikül filtreniz varsa, kilitli diferansiyeliniz varsa, ya da alternatif yağ değişim aralıkları gibi aracınıza özel bilgiler için lütfen, aracınızın üretici şartnamelerini inceleyin.