MSB.689/F 4 cm kalınlığındaki bazalt plaklarla denizlik yapılması

4 Nisan 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

MSB.689/F 4 cm kalınlığındaki bazalt plaklarla denizlik yapılması

MSB.689/F 4 cm kalınlığındaki bazalt plaklarla denizlik yapılması pozu birim fiyatı 2020, Milli Savunma Bakanlığı kurum pozudur.

Yeni poz no 48.410.3501Eski poz noMSB 689/F4 cm kalınlığındaki bazalt plaklarla denizlik yapılması2020 Fiyatı 229,59 TL

Denizlik pozu metrekare fiyatı 229,59 TL.
1 m2 denizlik maliyeti.
Denizlik yapılacak kısma şartnamesine uygun olarak ortalama 5 cm. tesviye harcı yapılmsı, bunun üzerine ortalama 3 cm. kalınlıkta 400 kg. çimento dozlu harçla 4 cm.’lik bazalt plakaların projesine göre oyuğu hazırlanmış denizliğin yerine konması, harç bulaşıklarının temizlenmesi, silinmesi, her türlü malzeme ve zayiatı, işyerinde yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma, işçilik, müteahhit karı ve genel giderler dahil 1 m2 fiyatı.
Ölçü: Projesi üzerinden ölçülür.
https://birimfiyatim.com/msb-912-mermer-doseme-kaplamasina-pirinc-derz-yapilmasi/

bazalt taşı

bazalt taşı


http://www.bazaltstone.com/icerikler/bazalt-uretimi-hakkinda
Bazalt, akıcı ve bazik lavların soğuma yüzeyine dik olarak beş ve altı kenarlı sütunlar şeklinde katılaşması ile oluşmuştur. Koyu gri-siyah arasında değişen renklere sahiptir. Bazalt su emme, paslanma, donma, darbelere ve sürtünmelere karşı çok dayanıklıdır. Renk değiştirmez ve aşırı derecede camsı niteliği yoktur. Bu nedenle de uzun süre yapıda leke ve kılcal çatlaklar oluşmaz. Asitlere karşı dayanıklıdır. Bu özelliklerinden dolayı yapılarda bolca kullanılmıştır.

Bazaltın Endüstride Kullanım Alanları

Bazaltın zeminde; kaldırım yer döşemesi, drenaj oluğu, yol kaplaması olarak kullanılması Büyük oranda yapı mühendisliğinde olmak üzere bazalt endüstrinin çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. Bazaltın oluştuğu ocaktan başlayarak çeşitli kademelerden geçmekte ve nihai kullanıma ulaşmaktadır. Bazalt, doğada yaygın olarak bulunan bir volkanik kayaç grubunu teşkil ettiği ve çok sert, yoğun ve mukavemeti yüksek bir kayaç olduğu için endüstride birçok alanda uygulama alanı bulur.