Mikro beton nedir? m2 fiyatı ne kadar?

12 Mart 2020 0 Yazar: wpntr

Mikro beton nedir? m2 fiyatı ne kadar?

Mikro beton nedir? m2 fiyatı ne kadar?
Mikrobeton, dane boyutu en yüksek 1,0-1,5 mm ’yi geçmeyen, öngörülen işleve göre dikkat çeken mekanik özelliklere sahip, genellikle, tamir, tesviye, düzeltme veya bitirme katmanı olarak kullanılan betonlara verilen isimdir.
Bu betonun metrekare m2 fiyatı piyasada 160 ila 180 TL arasında değişmektedir. M2 ‘ye ne kadar sarfiyat edileceği dökülecek olan betonun yüksekliği ile ilgilidir. Örneğin 30 m2 alana 4 mm yüksekliğinde beton dökeceksek, 0,12 m3 betona ihtiyacımız var demektir.  Bu uygulama 2 mm ila 4 mm kalınlığında yapılabilmektedir. İstenilen zemin davranışına göre yükseklik (kalınlık) seçilir ve uygulamaya geçilir.
mikro beton uygulaması
Avm’ lerde, minimalist ofis tasarımlarında ve son dönemlerde ıslak hacimli alanlarda sıkça tercih edilen, mikrobeton zemin uygulamaları hem uzun süre kullanım hem yüksek sirkülasyonlu alanlarda diğer zemin kaplamalarına göre çok daha sağlam olması sebebi ile ilk tercihler arasındadır.
Bu tür zemin uygulaması uygulama yapıldıktan hemen 4 saat sonra üzerinde yürünebilmesi gibi oldukça avantajlı bir özelliğe sahiptir. Brüt beton zemin renginde (gri) olan bu kaplama, çeşitli renklerde de uygulanabilir. Bu tür zemin uygulama sonrasında üzerine son kat özel üretim cila uygulaması yapılmaktadır.
C 20 beton birim fiyatı ne kadar?
Ankara mikrobeton için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz:
Ankara mikrobeton için link