Membran m2 ağırlığı ne kadardır?

13 Mart 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Membran m2 ağırlığı ne kadardır?

Membran m2 ağırlığı ne kadardır? Membranımız 3 mm kalınlığında ise 1 metrekare membran ağırlığı ortalama 3,9 kg’dır. Membranlar rulo halinde satılmaktadırlar ve rulo ölçüleri genellikle 1 metreye 10 metredir. Yani bir rulo membran 10 m2’dir. Bir rulo ise yaklaşık 39 kilo civarındadır. Bu yalıtım malzemeleri 130 cantigrad derecede yumaşamaya başlarlar, uygulamada membranları yapıştırmak için şaluma ile ısıtma işlemi yapılır.
Su yalıtımı için tek ya da çift kat membran uygulaması yapılır. Çift kat ve farklı yönlerde serim yapılması çok daha iyi sonuçlar verir. Membranlar yapıştırılırken ek yerleri minumum 10 cm olmalıdır, rulo bitiş yerlerinde ise 15 cm olmalıdır. Uygulama alanları geniştir: bodrum perde duvarlarında, teraslarda, çatılarda, bina temellerinde, su depolarında gibi birçok yerde kullanılır.
Su yalıtımında en önemli nokta, doğru yerde doğru malzeme ile su yalıtımı yapmaktır. Bu yüzden yalıtım yapılacak yer için doğru malzemeyi seçmek için işin uzmanlarından yardım almak daha sonra oluşacak olan su sızıntılarının önüne geçecektir. Su sızıntısı başladıysa suyun nereden geldiğini tespit etmek yalıtım yapıldıktan sonra çok zordur bu yüzden işin başında bütün tercihleri en doğru şekilde yapmak gerekmektedir.
top membran
Membranların üzerine kaplama yapılmayacaksa, üst yüzeyi koruyucu mineral kaplı ürünler kullanılır. Bu ürünlere arduazlı membran adı verilir. Genellikle üzerleri kırmızı ya da yeşil renkte mineral kaplı ürünlerdir.
Membran palet ölçüsü ise 1.2 m x 1 m x 1.2 m ‘dir. Ortalama bir tıra 26 adet palet sığabilir.
Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:
Bir top membran kaç metrekaredir?