Megane 2 1.5 dci kaç litre yağ alır?

8 Temmuz 2020 Yazarı birimfiyatim.com 2

Megane 2 1.5 dci kaç litre yağ alır? Renault Megane 2 motor yağı hangisi? Bu araç 5W/30 numara motor yağı kullanır. (yeni nesil motor ise) Megane 2 1.5 dci kaç litre yağ alır? Bu araç 4,6 litre yağ alır.

Megane 2 için 5 30 mu 5 40 yağ mı kullanmalıyız? Megane 2 Şanzıman yağı kaç numara? şanzıman yağı 75W/80 kullanılabilir.

Yağ değişimi kaç km’de yapılır? Yağ değişimleri genellikle 10 bin km’de yapılır. Eğer bu km dolmadı ise ancak son yağ değişiminin üzerinden 1 yıl geçtiyse yine yağı değiştirmekte fayda olacaktır çünkü yağın kullanım ömrü vardır.
Şanzıman yağının önemi, vites değişimlerinin soğuk havada sorunsuz gerçekleşmesi sağlar. Vites dişlilerinin aşınmasına engel olur. Paslanmaya ve korozyona karşı koruma sağlar. Ağır yükler altında çalışan dişlileri korur.

Daha fazla bilgi için Castrol’un 0212 4 737 737 numaralı telefonunu arayabilirsiniz.
En iyi motor yağı, aracınıza en uygun olan motor yağıdır. Yanlış yağ kullanımı aracın motor ömrüne geri dönüşü olmayan büyük hasarlar verebilmektedir bu yüzden en doğru yağı seçmelisiniz.
Periyodik bakımlar sırasında tercih edilecek doğru ürünler ile araçlarının ömrünün uzaması ve konforlu bir sürüş mümkün. Periyodik bakım; araçların ilk günkü performansına en yakın gücü, en uzun süre almamızı sağlaması açısından da çok önemli.
Bakımları doğru ellerde ve düzenli yapılan araçların, yakıt tüketimi artmaz, sürüş keyfini uzun yıllar sağlanır ve ikinci el değeri korunur. İleride çıkabilecek olası masrafların önüne geçilmesi açısından da  periyodik bakımlar asla aksatılmamalıdır.
https://www.motul.com/tr/tr