Mantolama izolasyon metrekare m2 fiyatı

8 Ağustos 2019 Yazarı birimfiyatim.com 0

Mantolama izolasyon metrekare m2 fiyatı

Mantolama izolasyon metrekare m2 fiyatı yaklaşık ve ortalama olarak 75 ila 100 TL arasında değişmektedir. ( 2019 sonu fiyatı) EPS (köpük), XPS (sert köpük), taşyünü gibi kullanılacak malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Kullanılacak olan yalıtım malzemesi kalınlıkları da önemlidir. Mantolama yaptırmadan önce, bulunduğunuz şehrin iklim koşullarına göre ısı hesabı yapılması önemlidir. Bu ısı hesabına göre mantolamanın kalınlığı ve cinsi belirlenir.
İşçilik ve kullanılan malzemelere göre fiyatlar değiştiği için kesin bir fiyat veremiyoruz. Isı hesaplarında pencerelerin türü bile önemlidir. Pencerelerden ısı kaybı yaşanmaktadır. Pencere camları ısı cam mı değil mi bu kriter bile binanın ısı hesabını değiştirmektedir. Ancak piyasada o şehirde genel kabuller yapılarak mantolama yapılmaktadır.

8 cm EPS

EPS levha


Aşağıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2019 yılı için belirlediği mantolama birim fiyatı yazımızın linki vardır. İlginizi çekebilir.
https://birimfiyatim.com/5-cm-eps-mantolama-pozu-birim-fiyati-2019/
Ankara mantolama fiyatları için:http://www.erbagyapi.com/eps-fiyatlari/
EPS NEDİR?
Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpük (EPS-Genişletilmiş Polistiren Köpük), monomerini polimerizasyonuyla petrolden karıştırılarak elde edildi, köpük haldeki kapalı gözenekli tipik olarak beyaz renkli bir termoplastik malzemedir. Özel üretimlerde ayrıca uzun boyu dalga ışınımı yansıtacak şekilde işlendiği gri / siyah tonlarında ürünler de mevcuttur.
Exelans Enerji Karbonlu EPS Isı Yalıtım 16 dansite Yoğunluk 5 cm Levha 1,05 m2/m2, Exelans Enerji Yapıştırıcı 4 kg/m2, Exelans Enerji Dübel 6 adet/m2, Exelans Enerji Elyaflı Sıva 5 kg/m2, Exelans Enerji Sıva Filesi 1,1 m2/m2, Exelans Enerji PVC Donatılı Köşe Profili 0,25 mt/m2, Exelans Enerji Dekoratif Kaplama 3 kg/m2, Polisan Astar 0,15 kg/m2, Exelans Enerji Silikonlu Dış Cephe Boyası 0,45 kg/m2