Kiremit döşenmesi m2 fiyatı ne kadar?

Mart 11, 2020 1 Yazar: birimfiyatim

Kiremit döşenmesi m2 fiyatı ne kadar?

Kiremit döşenmesi m2 fiyatı, malzeme ve işçilik dahil 84,36 TL’dir. Bu fiyat Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2020 Yılı birim fiyatlarından alınmıştır. Piyasada farklı fiyatlar olabilir. Bir metrekareye kaç kiremit gideceği ile ilgili olan yazımızın linki aşağıdadır:

1 m2’ye ne kadar kiremit gider?

Kiremit örtüsü altına yapılacak olan latalar, kiremitlerin düzgün konulması ve aynı hattı üzerinde döşenmesini sağlar. Kiremitlerin kırılıp zarar görmesini ve su sızdırmasını engeller. Çatı yüzeyinde oluşabilecek dengesizlikler ve yükseklik farkları önlenmiş olur. Kiremitlerin sağlam ve düzgün uygulanmasını sağlar, kaymaları önler kiremitlerin tel, kanca ve çivi ile sabitlenmesine olanak sağlar. Rüzgâr ve fırtınalarda kiremitleri sabit tutarak insanlara ve çevreye zarar vermesin önler emniyeti sağlar.

Mahya kiremitlerinin çimentolu harç ile sabitlenmesi, hem estetik hem de havalandırmayı olumsuz yönde etkilediğinden bu tür mahya yapılmasından vazgeçilmiş olunup, Kuru Mahya (Havalandırmalı Mahya) sistemi olarak adlandırılan uygulama gündeme gelmiştir. Bu uygulama için kullanılan malzemeler şunlardır: Mahya aşığını oluşturmak için 5×5 cm ahşap, Metal aşık destek elemanı, Mahya havalandırma bandı ve mahya tutucu klipsler.