KGM/10.022/K Her dozda çimento şerbeti hazırlanması

21 Nisan 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

KGM/10.022/K Her dozda çimento şerbeti hazırlanması

KGM/10.022/K Her dozda çimento şerbeti hazırlanması pozu birim fiyatı, Karayolları Genel Müdürlüğü Kurum Pozudur.

Poz no KGM/10.022/KHer dozda çimento şerbeti hazırlanmasım32020 Fiyatı 38,07 TL

Pozun 2020 Yılı metreküp fiyatı 38,07 TL’dir.
KTŞ’nin ilgili kısmındaki esaslar ve şartlar dahilinde, her dozda çimento şerbeti hazırlanması. Birim Fiyata Dahil Olan Masraflar : Suyun iş başında temini, çimentonun depolanması, muhafazası, elenmiş ve yıkanmış mil kumun; ocakta temini, vasıtalara yüklenmesi, boşaltılması, hacmen ölçülerek gereken miktardaki çimento ve su ile birlikte karıştırılması, çimento şerbetinin; inşaat yerindeki her türlü yüklenmesi, yatay ve düşey taşınması, boşaltılması ile aşağıda “Birim Fiyata Dahil Olmayan Masraflar” başlığı altında sayılanlar dışında kalan diğer bütün işlerin yapılması için gerekli olan her türlü işçilik, malzeme, makine, alet ve araç giderleri.
Birim Fiyata Dahil Olmayan Masraflar: İnşaat bünyesine giren çimentonun; bedeli, yüklenmesi, boşaltılması ve istifi, kullanılması halinde kimyasal ve mineral katkı maddelerinin iş başında temini, çimento ile mil kumun iş başına taşınması.
Ölçü: Çimento şerbetinin ölçülen metreküp cinsinden hacmidir.
Ödeme: Bu birim fiyat KGM/10.021/K pozuna ait analizin değerlendirilmesiyle hesaplanan karsız yardımcı birim fiyat olup tek başına kullanılamaz.