Kanarya kaç derece soğuğa dayanır?

14 Aralık 2020 Yazarı birimfiyatim.com 1

Kanarya kaç derece soğuğa dayanır? Öncelikle şunu belirtelim kanaryalar için ideal sıcaklık 20 ila 25 cantigrad derece olan ortam sıcaklığıdır. Peki kanarya kaç derece soğuğa dayanır? Kanaryaların bulunduğu ortamın sıcaklığının 8 C derecenin altına düşmemesi onların sağlığı için iyi olacaktır. Kanarya güneşi sever mi? Uzun sürede güneşte bırakmayınız. Kanarya kaç derecede yavruya bakabilir? 20 derece civarı ideal sıcaklıktır.
Kanaryalar, yüzlerce yıldır kuş bakıcılarının favorisi olmuştur ve 200’den fazla çeşitte yetiştirilmiştir. Tıpkı köpekler gibi, her cins belirli bir beceri veya görünüm için türetilmiştir. Kanaryanın, anavatanı Kanarya Adalarıdır. Bu adaların ismi, adaların sakinleri tarafından beslenen köpeklerden, daha özel olarak ise Latince köpek adı olan canis’ten gelmektedir. Orijinal kanarya, yeşilimsi renkli bir ispinozdan başka bir şey değildir. Sıradışı bir şey değildi – ötüşü dışında. Avrupalılar kanaryanın şarkısına aşık oldular ve bunları 1500’lerin sonlarında ithal etmeye başladılar. Sonunda, Avrupalılar bu kuşları yetiştirmeye ve küçük mutasyonlardan yararlanmaya, bugün birbirine pek benzemeyen ve kesinlikle vahşi atalarına benzemeyen kanarya ırkları geliştirmeye başladılar.
Kanaryayı soğuktan nasıl koruyabilirsiniz?
Kafesi kapı ve pencereden uzak tutunuz. Kapıların ve pencerelerin yakınında bulunan kuşlar, soğuk hava akımına maruz kalma riski altındadır.
Geceleri kuşun kafesini örtmeyi düşünebilirsiniz ancak kuşun hava almasını engellemeyiniz.

Muhabbet kuşu kaç derecede üşür?


Kuşlarınızla ilgili sorularınız varsa bu yazının altında bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz.