Kalekime ne kadar su katılır?

28 Haziran 2020 Yazarı birimfiyatim.com 1

Kalekime ne kadar su katılır? Kalekim yapıştırma harcının karışım oranı şu şekildedir: 25 kg’lık torbanın hepsini kullanacaksanız ortalama 7,5 litre su katılır. 5 kg’lık kalekim kullanacaksınız yaklaşık olarak 1,6 litre su koyabilirsiniz. Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:

Kalekime ne kadar su katılır? Yukarıda açıklama yapılmıştır. Kalekimin raf ömrü ne kadardır? Kalekim torbası açılmadığı takdirde 12 aylık bir raf ömrüne sahiptir. Uygulama Sıcaklığı: (+5°C) – (+35°C) +5 derecenin altında yapılan harçlı imalatlar sağlıklı olmaz. Örneğin kapalı bir odada kışın seramik döşeme uygulaması yapılacaksa ve odanın sıcaklığı +5 derecenin altında ise, oda ısıtıcılar sayesinde gerekli sıcaklığa getirilip uygulama yapılması faydalı olacaktır.
Seramik üzerine seramik uygulaması tadilatkarda sıklıkla yapılan işlemler arasındadır. Bu işlemi yapmadan önce yine kalekim markasının bu işlem için özel üretilmiş kalekim katkılı dolgu astarı uygulanması tavsiye edilmektedir.
Bu ürünler genellikle 25 kg’lık torbalar halinde satılmaktadırlar. Yukarıda linkini paylaştığımız kalekim sarfiyat yazımızdan ne kadarlık bir malzemeye ihtiyacınız olduğunu tespit edip malzeme miktarını ona göre ayarlamanız tasarruf sağlamanıza yardımcı olacaktır.
https://kalekim.com/tr