Hyundai i20 motor yağı kaç litre?

8 Temmuz 2020 4 Yazar: wpntr

Hyundai i20 motor yağı kaç litre? İ20 1.2 MPi model araç 3,9 litre motor yağı alır. Hyundai i20 1.4 CRDi model araç ise 5,7 litre motor yağı alır. Motor yağı hangisi diye soracak olursanız 5W/30 numaradır.

Yağ değişimi işlemlerinizi aksatmamanız otomobilin mekanik aksamı için hayati derecede önem taşımaktadır.
Hyundai otomobil markası, 1947 yılında Güney Kore’de Chung Ju-Yung isimli kişi tarafından inşaat şirketi olarak kurulmuştur. İnşaat şirketi olarak kurulmasıyla piyasaya giren Hyundai grubunun küçük bir de tamir atölyesi bulunmaktaydı. Kore savaşı sonrasında yeniden yapılanmaya giden Hyundai grubu, 1960 ve 1970 yıllarında, gemi, otomobil ve makine üretimi gibi alanlara ağırlık göstermiştir. Bu ağırlıklı alanın devamında Hyundai grubu büyük gelişmelere zemin hazırlamıştır ve piyasanın ilgisini bu şekilde çekmeyi başarmıştır.
Ulsan fabrikası, dünyanın en büyük otomotiv üretim tesisi olmuştur. Kibar Holding’in 1997 yılında Hyundai Motor Company ile imzaladığı yarı yarıya ortaklık sözleşmesiyle, Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuştur. Kibar Şirketler Grubu bununla birlikte İSO 9002 Kalite Belgesi’ne sahip olmuştur.
Hyundai i20 motor yağı kaç litre?
https://www.hyundai.com/tr/tr
Sınıfının en geniş bagaj seçeneklerinden birine sahip olan i20, 60/40 katlanabilen arka koltukları sayesinde tüm yükü sırtlar ve istediğiniz kadar alışveriş yapmanıza olanak tanır.
Sürücü odaklı kokpiti ile i20, yoldan gözünüzü ayırmadan hareket etmenizi sağlar. Dizayn sayesinde tuşlara ulaşmak ve araç içi fonksiyonları kontrol etmek oldukça kolay. Kısacası tek yapmanız gereken şey, arkanıza yaslanıp gaza basmak.