Hazır betona katılan su yalıtım malzemesi

8 Ocak 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Hazır betona katılan su yalıtım malzemesi

Hazır betona katılan su yalıtım malzemesi: Kristalize Kapiler Su Geçirimsizlik Beton Katkısı olarak bilinen bu malzemeye, Fixa Yapı Kimyasallarının ürettiği AQUAFİX LİKİT bir örnek olarak verilebilir.
Firmanın vermiş olduğu bilgiler şu şekildedir:

Tanımı ve Kullanım Alanları: Kristalize kapiler su geçirimsizlik istenen tüm uygulamalarda beton katkı olarak kullanılan su geçirimsizlik beton katkısıdır. Su depoları, temel ve perde duvarları, tüneller ve metrolar, kanallar, rezervuarlar, havuzlar ve prekast elemanlarda kullanılabilir. Kür süresi esnasında ve su ile her temasında sürekli aktif olup betondaki kpiler boşlukları çözülmeyen nano boyuttaki kristaller ile doldurarak sürekli sızdırmazlık sağlar.

Özellikleri: Sıvı olarak beton karışımına katıldığı için toz ürünlerle kıyaslandığında topaklanma riski olmadan rahat karıştırılır. AQUAFİX LİKİT ile yalıtılmış beton hem pozitif, hem de negatif su basıncına karşı dayanıklıdır. Su buharı geçirimli olup betonun nefes almasını sağlar. Betonun içindeki donatı demirini korozyona karşı korur ve betonun basınç ve donma – çözünme dayanımını arttırır.

Zehirli değildir. AQUAFİX LİKİT ile yalıtılmış betonun su depolarında kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Aşağıdaki linkte bu ürünün firma bilgilerine ulaşabilirsiniz:
Link