Grenli boyaya su katılır mı?

30 Temmuz 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Grenli boyaya su katılır mı? Dış cephe grenli boyalar genellikle su bazlı boyalardır. Su bazlı oldukları için grenli boyaya su katılır. Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Grenli boya fiyatları marka ve kalitesine göre değişmektedir. Grenli boya nedir? Grenli boya dış cephelerde kullanılan texture de denilen, desenli bir iz bırakan boyadır. Dış cephe boyalarının çevresel şartlara dayanaklı olması gerekir. Yağmura, neme, sıcaklığa, soğuğa vb gibi etkenlere karşı dayanıklı olarak tasarlanan dış cephe boyaları tercih edilmelidir.
dış cephe boya
Ülkemizde dış cephe boya rengi seçimleri çok estetik olmamakla birlikte, binalar arasında uyumda söz konusu değildir. Bazı yerel yönetimler yani belediyeler, dış cephe boya renkleri seçeneklerini belirleyip sınırlandırma uygulaması yapmaktadırlar. Grenli boyaya su katılır mı?
Dış cephe nasıl boyanır? Dış cephe boya uygulaması nasıl yapılır? Dış cepheyi boyamak için öncelikle iş iskelesi kurulur. Bu iş iskelesi tam güvenlikli olmak zorundadır. İskele kurulup boya uygulaması yapılmaya hazır olunca, dış cephede ihtiyaç varsa gerekli tamiratlar yapılır. Tamiratlar yapıldıktan sonra boya astarı bütün cepheye sürülür.
Boya astarı uygulaması yapıldıktan sonra ilk kat dış cephe boyası sürülür, cephenin durumuna göre 2. kat boya da uygulamak gerekebilir. 2 kat halinde sürülen boya cepheyi tamamen kapattıysa uygulama başarılı olmuştur. Boya seçimi bütçeye göre ve çevresel şartlara göre yapılmalıdır.
https://www.filliboya.com/