Grenli boya kaç m2 yer yapar?

30 Temmuz 2020 Yazarı birimfiyatim.com 1

Grenli boya kaç m2 yer yapar? 25 kg Grenli boya kaç metrekare yer boyar? 25 kg’lık grenli boya 15 litredir. 1 litre grenli boya 2 (iki) m2 (metrekare) yer boyar. Öyleyse 25 kg’lık (15 litre) kova boya 30 metrekare yer boyar. Grenli boya m2 sarfiyatı aşağı yukaru bu şekildedir.

Grenli bir dış cephe boyasına örnek: Akrilik emülsiyon esaslı, PTFE katkılı, grenli, yağmur suyu ile kendi kendini temizleyebilen, su iticiliği yüksek, güneş ışınlarına karşı dayanıklı dış cephe grenli kaplama malzemesidir.
Grenli boya rulosu nasıl olmalıdır? Mercan rulo olarak bilinen bir rulodur. Grenli boya uygulaması nasıl yapılır? Mercan rulo ile yapılır.
Grenli boya kaç m2 yer yapar? Sorusunun cevabı hesaplanırken ortalama tek kat sarfiyata göre verilmiştir. Yüzey durumu, uygulama şartları ve renge göre kullanılacak miktar değişebilir.
Yağışlı ve nemli,  aşırı rüzgarlı ve sıcak  havalarda boya yapmaktan kaçınılmalıdır.
https://www.marshallboya.com/tr
Son zamanlarda tercih edilen boya türlerini, kendi kendini temzileyebilme özelliği olan boyalar, silinebilir boyalar ve antibakteriyel boyalar olarak sıralayabiliriz. Örneğin Marshall markasının bir ürünü aşağıda tanıtılmıştır:

Akrikor Elastomerik ile dış cephelerde boya çatlaklarına son!

Mevsim değişen hava koşulları, mevsimsel yüksek ısı farklılıkları, bina oturmaları ve yüzey gerilim kaynaklı sebeplerle dış cephe boyalarında yıpranma, aşınma ve çatlaklar oluşur.

Yeni Akrikor Elastomerik, yüksek kalitede titan bileşikleri, saf akrilik ve elastik bağlayıcı yapısıyla yüzeyde film tabakası oluşturur, mükemmel esner. Çatlakları köprüler ve sonradan büyük sorunlara yol açan kılcal çatlakların oluşmasını önler.