Golf – Seat Leon 1.4 tsi yağ filtresi fiyatı

28 Temmuz 2020 0 Yazar: wpntr

Golf – Seat Leon 1.4 tsi yağ filtresi fiyatı, Bosch marka Golf 7, Leon 1.2, 1.4 Tsi 2013 – 2017 yağ filtresi

leon yag filtresi

Golf – Seat Leon 1.4 yağ filtresi


Yukarıdaki yağ filtresinin fiyatı, online alışveriş sitelerinde 36 TL civarındadır. Sadece yağ filtresi fiyatıdır. Polen ve hava filtresi ürün içeriğinde yoktur.

Yağ Filtresi Nedir? Ne işe yarar? Araçların motorlarının yağ karterinde biriken yağ, motor bloğuna doğru gidip gelmesi işlemi esnasında yağ filtresinden geçerek süzülür – temizlenir ve aracın motoruna daha temiz bir yağ ulaşması sağlanmış olur. Yağ filtresi değişim zamanı vardır ve otomobil üreticilerinin belirlemiş oldukları periyodik bakımlar sırasında gerçekleştirilmelidir.
Motor içerisinde zamanla oluşma ihtimali olan deformasyonlar ve kullanılan yakıtın içindeki kimyasal maddelerin yanması sonucu oluşan kurumun motor yağına karışmasıyla motor yağı kirlenir. Yağ Filtresi tam olarak bu durumda devreye girer, yağın içerisindeki yabancı maddeleri temizleyerek motora her zaman temizlenmiş yağ gönderir. Bu nedenle motor yağ filtresi motorunuzun ömrü ve sağlığı için stratejik önem taşır.
Yağ filtresi, hem yapısı gereği hem de motor yağı ile temas halinde olan bir parça olduğu için temizlenmesi mümkün değildir. Yağ filtresi çok önemli bir konumda görev aldığı için değişimi kati suretle gerekmektedir.
(Fiyat bilgilendirme amaçlı olup farklılık gösterebilir, fiyat 2020 yılına aittir.) Aşağıda bu ürününün hepsi burada linki verilmiştir:
Ürün linki