Gazlı araba 100 km ne kadar yakar?

18 Temmuz 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Gazlı araba 100 km ne kadar yakar? LPG’ li araba 100 km’ de ne kadar gaz yakar? Bu durum arabanın motor büyüklüğü, ağırlığı ve gücü gibi etkenlere bağlıdır. Ancak genel bir cevap verecek olursak Gazlı araba 100 km ne kadar yakar? sorusunun cevabı ortalama 40 lira civarındadır. Bu cevap 2020 Yılı LPG fiyatına göre verilmiştir.
Lpg li Araç 100 km Kaç litre Yakar 2020? Yaklaşık olarak 10 litre yakar. 1 litre gaz ile kaç km gidilir? Bir itre gaz ile yaklaşık olarak 10 km yol gidilebilir. Tabi bu durum 2000 motor bir araç ile 1600 motor bir araç için aynı değildir. 2000 motor araç daha fazla gaz yakacağı için daha az km yapar.
Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:

LPG opet mi shell mi? Cevabı merak edilen sorulardan biridir. Her iki firma da yakıt konusunda iddialı firmalardır. Her iki firmanın LPG hizmeti konusunda iyilerdir.
LPG Nedir?
İnsanlar arasında genel olarak “tüpgaz” adıyla bilinen LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı) ısıtma, pişirme ve aydınlatmada kullanılan yaygın bir enerji kaynağıdır. LPG renksiz ve kokusuz bir gazdır. Ancak oluşabilecek bir sızıntının hemen anlaşılması için rafinerilerde özellikle kokulandırılmıştır. Ham petrolün rafinelerde arıtılmasıyla veya doğal gazdan elde edilen LPG, çelik tüplere doldurularak tüketiciye sunulur. LPG, bütan ve propan gazlarına ve bunların belirli oranlarındaki karışımlarına verilen genel isim olup Türkiye’deki ev tüplerinde kullanılan LPG %70 bütan, %30 propandan oluşmaktadır. Yüksek yoğunluğu sebebi ile havadan ağır olan LPG hidrokarbon esaslı yanıcı bir gazdır.
https://www.opet.com.tr/