Eve hangi interneti almalıyım 2020

30 Haziran 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Eve hangi interneti almalıyım 2020?
İnternet sağlayıcınızı seçerken ihtiyacınıza ve şartlarınıza en uygununu seçmelisiniz. Ülkemizde internet servis sağlayıcı firmaları, fiber optik internet için kendi altyapılarını, adsl ve vdsl internet için türk telekom altyapısını kullanır. Bunun nedeni  Türk Telekomun evlerden santrallere kadar ulaşan bakır kablo tesisatın işletmesinden ve bakımından sorumlu olmasıdır.
Eğer fiber altyapınız yoksa, aşağı yukarı bütün firmalar aynı kalitededir. Aralarındaki farkı fiyat ve taahhüt şartları belirlemektedir. Eve hangi interneti almalıyım 2020? Fiber altyapınız var ise özellikle Kablonet (Türksat), ardından Turkcell Superonline ve Turknet’ten gayet iyi kalitede hizmet alabilirsiniz.
internet hızı
Doğal olarak bütün bu firmaların hiçbiri kusursuz ve mükemmel değildir. Gelişmiş ülkelerdeki internet hız limitlerine ülkemiz henüz ulaşabilmiş değildir. Bu sebeple internet servis sağlayıcılarını değerlendirirken bulunduğunuz bölgeyi, altyapınızı, modeminizi ve desteklenen internet hızını da dikkate almanız gerekiyor.
İnternet indirme hızında yukarıdaki görselden de anlaşılacağı üzere ülkemiz baya gerilerdedir. Singapur ve Güney Kore bu hızda başı çekmektedirler. Bunun sebebi altyapısal ve teknolojik şartlardır.
https://www.turktelekom.com.tr/Sayfalar/Ana-Sayfa.aspx