En ucuz bahçe duvarı nasıl yapılır?

25 Temmuz 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

En ucuz bahçe duvarı nasıl yapılır? Bahçe duvarı yapmak için birçok yöntem ve malzeme bulunmaktadır. Peki bu yöntem ve malzemelerden en ucuzu hangisidir?
En ucuz bahçe duvarı nasıl yapılır? Aslında bahçe duvarının ne amaçla kullanılacağı yöntemin ve malzemenin belirlenmesinde en önemli rolü oynar. Özel bir amacı olmayan bahçe duvarını ucuza mal edebilmek için, seçilecek yapı malzemesi bims (briket) olabilir. Bims (briket) ile harçlı olarak örülecek duvar diğer seçeneklere göre daha ucuz olabilmektedir.

beton bahçe duvar paneli

beton bahçe duvar paneli


Bahçe duvarı fiyatları kullanılan malzemenin kalitesi ile doğru orantılı olarak artar. Panel bahçe duvarları, betonarme bahçe duvarları, örgü duvarlar, panel çitlerle yapılan duvarlar mevcuttur. Sağlamlık ve dayanıklılık istiyorsanız betonarme bahçe duvar yöntemini tercih etmeniz doğru olacaktır.
En sağlam bahçe duvarı, inşaat demiri kullanılan temeli olan betonarme duvarlardır. Ancak demir ve beton fiyatları diğer yöntemlere göre biraz daha pahalı olabilmektedir.
Ayrıca panel çitlerle de ucuza mal edilebilecek bahçe çevirme yöntemleri de vardır. Ancak bunlar tel olduğu için bazen tercih edilmemektedirler.

Aşağıda da panel çit teli işi yapan bir firmanın linki verilmiştir:
https://kecelitelorgu.com/
Park, Bahçe, Villa, Yol Kenarları, Siteler, Sanayi Bölgesi güvenlik telleri olarak , PVC Panel Çit, Sıcak daldırma galvaniz üzeri pvc kaplama panel çit sistemleri üretimi ve uygulamaları yapan bir firmadır.