Duvar ses yalıtımı maliyeti

25 Nisan 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Duvar ses yalıtımı maliyeti ne kadardır? Komşu duvarda, yatak odası duvarlarında ses yalıtımı fiyatları: TAŞYÜNÜ LEVHA İLE DUVARDA  SES YALITIMI YAPILMASI m2 metrekare fiyatı 40 TL civarındadır. (fiyat bilgilendirme amaçlı olup kesinlik teşkil etmez.)
Konutlarda alt komşudan, üst komşudan gelen sesler büyük rahatsızlık vermektedir. Bu durumun sebebi bina inşaatında ses yalıtımı için herhangi bir uygulama yapılmamasıdır. Müteahhit firmaların çoğu ses yalıtımını ciddiye almıyorlar. Hiç olmazsa döşeme kaplamaları altına ses yalıtımı şilteleri serilebilir. Laminat parke altına özellikli ses yalıtım levhaları da konulabilir.  Ses yalıtımı maliyeti çok fazla olan imalatlar değildir. Ses problemi insanların konforunu düşüren büyük bir problemdir.
Ses probleminin nedenleri arasında duvar kalınlıklarının düşük olmasıdır. İnce komşu duvarları yapılacaksa bu duvarlara inşaat sırasında ses yalıtımı malzemeleri ile ses yalıtımı yapılmalıdır. Döşeme kalınlıkları da günümüz inşaat teknolojisinin gelişmesi nedeni ile incelmeye başlamıştır ancak bu durum ses yalıtımı için olumsuz bir durum yaratmaktadır. Döşemelerde de inşaat esnasında ses yalıtımı levhaları ya da örtüleri kullanılmalıdır.
Ses yalıtımı belediyeler tarafından projelerde zorunlu hale getirilmelidir. Isı yalıtımı şartnameleri gibi ses yalıtımı şartnameleri de büyük bir ihtiyaçtır. Kurumlar ses yalıtımı konusunu biraz hafife almaktadırlar. Ancak konfor bakımından çok elzem bir durumdur. Komşular arasında ölümle sonuçlanan gürültüden kaynaklı kavgalar gayet ciddi durumlardır.
Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:

Taşyünü levha

Taşyünü Levha


Antalya ses yalıtımı