Duvar boyası tavana sürülür mü?

25 Temmuz 2020 Yazarı birimfiyatim.com 1

Duvar boyası tavana sürülür mü? Duvar boyası ile tavan boyanır mı? Duvar boyanız su bazlı bir iç cephe boya ise tavanlar bu boya ile boyanabilir. Ancak tavan boyası varken duvar boyası ile tavanları boyamak mantıksız olacaktır. Elinizde fazladan duvar boyası varsa tavan boyası almak yerine duvar boyasını kullanmanız mantıklı olabilir.

iç cephe boya

Duvar boyası tavana sürülür mü?


Duvar boyası ile tavan boyanır mı? Sorusu elinizde fazladan duvar boyası var ise evet olarak cevaplandırılabilir. Plastik boya tavana vurulur mu? Sorusunun cevabı da evet plastik boya tavana vurulur. Plastik boya da tavan boyası gibi kapatıcılığı yüksek bir boya cinsidir. Plastik boya da tavan boyası gibi yüksek yoğunluklu bir boyadır.
Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:

Alçı tavan ne ile boyanır? Alçı tavanlar, boya astarı uygulandıktan sonra su bazlı tavan boyası ile boyanabilir. Alçı sıva ile sıvanmış tavanlar da sıva hataları normal sıvaya nazaran daha belirgin olmaktadır. Bu yüzden tavanların alçı sıvası yapılırken dikkatli olmak gerekir ve işin ehli olan ustalara yaptırmak gerekir.
https://www.filliboya.com/
Boya tercihi yaparken, alacağınız boyanın çevre ve insan sağlığı dostu olmasına dikkat ediniz. Boyalar sonuçta kimyasal maddelerdir ve çevreye doğaya insan sağlığına etkileri olabilmektedir. Bu kriterler göz önünde tutularak boya tercihi yapmak çok daha sağlıklı ve mantıklı olacaktır.