Dizel motor yağı tavsiyesi

17 Nisan 2020 Yazarı birimfiyatim.com 0

Dizel motor yağı tavsiyesi

Dizel motor yağı tavsiyesi olarak çeşitli marka ve ürünleri inceledik ve bir üründe karar kıldık. Dizel araçlar için motor yağı olarak aşağıdaki ürünü tavsiye ediyoruz:

Motul Specific 5W-30

Motul Specific 5W-30 Özellikleri:  Yüksek performanslı %100 Tam Sentetik, partikül filtreli EURO IV ve EURO 5 motorlar için (Benzinli ve Dizel) düşük sülfonat kül, fosfor ve sülfür (Low SAPS) içerikli motor yağı. Dizel Partikül Filtreli (DPF) ile uyumludur. Esnek değişim aralıkları. 

Bu ürünün 5 litresi ortalama 280 TL civarındadır. (2020 Fiyatı)

Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir:

En iyi dizel motor yağı hangisi? Diyorsanız seçenekler çok lakin bizce optimum ürün olarak yukarıda belirttiğimiz motor yağıdır.

5 30 motor yağı hangi araçlarda kullanılır?

Motor yağlarının dereceleri, motor parçalarının arasındaki uzaklık ile doğru orantılıdır.Bu nedenle otomobil firmaları, ürettikleri araçlarda hangi motor yağının kullanılması gerektiğini belirtirler. Yeni nesil araçlarda motorun metal aksamları arasındaki mesafe eski nesil araçlara göre daha kısadır. Bu durumun nedeni gelişen otomobil teknolojisidir.

Sonuç olarak 5W-30 motor yağı ince sınıf motor yağı grubuna girdiği için daha çok yeni araçlarda kullanılır. Ancak siz aracınıza hangi motor yağının konulacağını yetkili servisten öğrenmelisiniz ya da aracın ürün kitapçığından öğrenebilirsiniz.

Yağ Değişimi Ne Zaman Yapılır?

Yağ değişim zamanı aracın motoruna göre farklılık gösterir. Genel olarak benzinli araçlarda her 10.000 kilometrede, dizel araçlarda her 15000 km’de motor yağı değişimi yapılır. Ancak bu kilometreyi doldurmasanız bile uzun süredir değiştirmediğiniz yağ özelliğini yitirebilir.

motul-motor-yagi

motul-motor-yagi


Motul Motor Yağı İçin Link