Çift cam arası leke nasıl temizlenir?

19 Mart 2020 Yazarı birimfiyatim.com 4

Çift cam arası leke nasıl temizlenir?

Çift cam arası leke nasıl temizlenir? Konutların çift camları belirli bir ömrü doldurduktan sonra camlar arasında bazı zamanlar buğulanma olur ve bu buğulanmalar zamanla leke haline gelir. Peki bu buğulanmanın önüne nasıl geçilir?
Çif cam arasında buğulunma oluyorsa pencerenin çerçevesi ile camın kesiştiği yerdeki cam fitilleri eskimiş ve hava ya da nem geçişine engel olamamış demektir. Öncelikle bu fitilin hasar gördüğü yer tespit edilir. Tespit edilen delik genişletilir. Genişleyen yerden cam arasındaki buğunun kurutulması sağlanır daha sonra fitilde açtığımız delik silikonla ya da mastikle kapatılır.
Çift cam nasıl ayrılır? Çift cam pvc çerçevenin çıtaları açılarak ayrılır, ancak kolay bir işlem değildir.
Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:
Pencere cam kalınlıkları ne kadardır?

çift cam

çift cam

Çift cam arasında oluşan buğu nasıl temizlenir sorusunu cevapladık. Kendiniz temizleyemez iseniz pvc pencere işi yapan bir tamirci çağırabilirsiniz. Buğulanmanın önüne geçmek pencerenin ömrünün uzun olması için yapılması gereken bir işlemdir. Aksi takdirde bu nem pencerenin metalik elemanlarında korozyana yani pasa neden olarak bu elemanların zamanla çürümesine neden olur. Pencere cam fitillerini belirli periyotlarla kontrol ederek problemi önceden tespit edersek buğulanma ve lekelenmenin önüne erken geçeriz ve problemi daha başında çözmüş oluruz.
Aşağıda ülkemizde yıllardır pvc pencere sistemleri üretimi yapan bir firmanın site linki vardır.
https://pimapen.com/