Can 26 lık gübre fiyatları 2022

1 Ağustos 2022 Yazarı birimfiyatim.com 0

Can 26 lık gübre fiyatları 2022

Can 26 lık gübre fiyatları 2022 yılı ne kadar, kaç para? CAN %26 AZOT gübresinin 1 (bir) torbasının fiyatı 375 TL’dir. (50 kiloluk torba). Ton fiyatı ise 7.500 TL’dir. Bu gübre, amonyum ve nitrat azotlarını bir arada içerir. Nitrat azotu bitkilerin hızlı gelişme ve ürüne yat- ma dönemlerinde kökler tarafından hızlı bir şekilde alınır. Amonyum formundaki azotun büyük bir kısmı ise toprak parçacıkları tarafından tutulur, daha sonra azot bakterileri tarafından nitrat azotuna çevrilir ve böylelikle bitkiler azot eksikliği çekmez. CAN gübresi, buğday ve arpa gibi tahıllar olmak üzere tüm bitkilerde üst gübre olarak çapada ve sulamadan önce kullanılır. Çeltik tarımında kullanılmamalıdır.

GÜBRETAŞ marka ve kalitesiyle pazara sunulan çeşitli formlardaki 110’dan fazla gübre tarımsal ürünlerin beslenmesinde kullanılmaktadır. GÜBRETAŞ sektöründe öncü olmanın bilinci ile üreticilerin ihtiyaçlarına tam olarak karşılamak için tarım sektörü ve bitki besleme alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek ürün portföyünü sürekli güncellemektedir.

Can 26 lık gübre fiyatları

Yukarıda verilen fiyatlar yazının yazıldığı tarihte günceldir. Daha sonra yeni güncellemeler gelebilir. Bu yüzden fiyat kesinlik teşkil etmez. Bilgilendirme amaçlıdır.

Dengeli ve düzenli gübreleme ile:

• Birim alandan daha yüksek verim alınır,
• Ürünlerin kalitesi yükseltilir,
• Toprakta verimliliğin sürekliliği sağlanır ve kazanç sürekli hale getirilir,
• Bitkilere daha iyi bir gelişme ortamı oluşturulur,
• Topraktan çeşitli şekillerde uzaklaşan besinler toprağa tekrar kazandırılır.