Cam balkon metrekare fiyatları 2020

24 Nisan 2020 0 Yazar: wpntr

Cam balkon metrekare fiyatları 2020 ne kadar? Balkonunuzu yaşam alanınıza katmak için cam balkon yaptırmak iyi bir fikir olabilir. Cam balkon metrekare fiyatları 2020 balkona yapılacak camın kalite ve türüne göre farklılık göstermekle birlikte 1 m2 standart düz cam balkonun fiyatı 300 TL, renkli ışık kıran (ısı cam) balkon camın m2 fiyatı 500 TL civarındadır.
Cam balkon metrekare nasıl hesaplanır? Balkonun bütün kenarları ölçülür bulunan uzunluk değeri ile balkonun tabanından tavanına olan yükseklik (ya da cam balkonun monte edileceği yükseklik) ölçülür. Bulunan bu iki değer çarpılır ve cam balkonun metrekaresi hesaplanmış olur.
Cam balkon profil kalınlığı kaç mm olmalı? Taşıyıcı olan profillerin kalınlığı en az 2 mm olmalıdır.
Cam balkon camının kalınlığı ne kadar olmalı? 8 mm cam en çok tercih edilen ve ağırlığı gereği mekanizmalara fazla yük bindirmeyen ideal üründür. 8 mm camların maksimum yüksekliğinin 230 cm olması tavsiye edilir. Burada kastedilen net cam ölçüsüdür. 240 cm yükseklikteki bir alanda net cam ölçüsü 220 cm olacaktır. Aslında daha fazla dikkat edilmesi gereken bir konu var. Yüksekliği fazla olan alanlarda köşelerde cam cama gelmemelidir. “H” alüminyum fitillerle birleştirilen cam cama köşelerde, sert rüzgarlarda açılmalar meydana gelebilmektedir. Bu ciddi miktarda ısı kayıplarına neden olabilmektedir. Bu boşluklardan çıkan sesin rahatsız edici oluşu da ilave bir olumsuz faktördür. Peki; bu durumun önüne nasıl geçilmeli? Köşelerde mümkün olduğu kadar 40 * 40 alüminyum kutu profil kullanılmalı ve iki sistem bağımsız olarak o kutu yardımı ile birleştirilmelidir.