Briket kömür nedir – fiyatı ?

4 Haziran 2020 0 Yazar: wpntr

Briket kömür nedir – fiyatı ? Briket kömür, fabrikasyon üretim ile üretilmiş kömürlerdir. Sıkılık oranı, doğal yapısı ve karbon oranından dolayı doğal odun kömürlerine göre daha verimli, daha uzun süreli yanan, daha fazla kalorili kömürlerdir. Halk arasında sıkma ya da pres kömür olarak bilinir. Normal doğal ağaç kömürlere göre farklı bir yapıdadır.

briket-komur

Briket Kömür


Yüksek sıkıştırmadan kaynaklı briket kömürün yanması yavaş ve kalorisi çok yüksektir. Bu sayede 5-6 saat yanma süresi , 4 ila 5 saat verimli pişirme süresine sahiptir. Bu kömür alev çıkarmaz ve az is çıkarır.
Briket kömür nedir – fiyatı ? Briket kömür fiyatı 10 kilosu 90 TL civarındadır. (2020 Yılı fiyatı) Briket kömürleri parçalamadan yakmak gerekir. Farklı türdeki kömürlerle karıştırıp kullanmamak gerekir. Briket kömürleri fazla rüzgara ve yellemeye maruz bırakmayınız.
bio briket mangal kömürü firması için link
bio briket kömür üretimi: Çeşitli doğal biyolojik (fıstık , fındık ,ceviz gibi ) kabukların , kırılıp , öğütülüp karbonlaştırılarak 30 tonluk basınçla sıkıştırılmasıyla elde edilir.Üretim esnasında herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz. Çeşitli delikli ve deliksiz kalıplardan geçirilerek sıkıştırılmış bir ürün elde edilir.
Bio kömür çevre dostudur, ağaç kesilerek yapılmadığı için doğal çevreye zarar vermez. Yapısında katkı olarak kimyasal bulunmadığı için havaya zehirli gaz vermez. Biyolojik ürünlerden yapıldığı için is çıkarmaz , etinize alev değmez.Tamamen sağlık bir pişirme yöntemidir.
elenmiş kömür cürufu için link