Bir koli yumurta ne kadar 2022 Ağustos

17 Ağustos 2022 Yazarı birimfiyatim.com 0

Bir koli yumurta ne kadar 2022 Ağustos

Bir koli yumurta ne kadar 2022 Ağustos ayı, 1 koli 30’lu yani 30 adet orta boy yumurta fiyatı marketlerde ortalama olarak 50 TL civarındadır. BİM’de 1 koli yumurtanın 2022 yılı Ağustos ayı fiyatı yaklaşık olarak 44,90 TL’dir. Ancak bu fiyatlar değişken olur. Her an zam yapılma ihtimali vardır. Yumurta insan beslenmesinde protein kaynağı olarak önemli bir yer tutar. Özellikle yumurtanın beyaz kısmı protein açısından zengindir. Peki bir adet yumurtada kaç gram protein vardır?

1 adet orta boy tam yumurtada yani beyazı ve sarısı ile birlikte ortalama 6 gram protein var.

Bili bili yumurtayı kim üretiyor?

Afyon Yumurta A.Ş. Afyonkarahisar Türkiye.

Bim yumurta kaç numara? 3 numara.

Doğal yumurta nasıl olur?

Doğal yumurtayı renginden bile ayırt edebilirsiniz. Standart beyaz veya kahverengi yumurtalardan farklı renk tonlarına sahiptir ve her yumurtanın renk tonu farklıdır. Boyutlarda belirli bir standart yoktur. Doğal yumurtanın kabuğu bile farklıdır. Doğal yumurta yiyorsanız kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Çünkü doğal yumurtanın besleyici özelliği market yumurtasına göre çok daha iyidir. Doğal yumurtayı pişirdiğinizde göreceksiniz ki market yumurtasına göre rengi daha koyu sarıdır.

Çocuklarınızın yumurtaya karşı alerjisi yoksa, gelişimleri için her gün en az bir yumurta yemelerinde büyük fayda vardır. Yumurta en ucuz ancak en kaliteli protein kaynaklarından biridir. Bu yüzden sofralarımızdan eksik etmemekte büyük fayda var.