Bir beton mikseri kaç metreküp beton alır?

20 Ağustos 2020 Yazarı birimfiyatim.com 1

Bir beton mikseri kaç metreküp beton alır? Hazır beton taşımacılığında kullanılan mikserler ne kadar beton alır merak etmişsinizdir. Beton mikserleri büyüklüklerine göre farklılık gösterirler. Örneğin küçük bir mikser 8 m3 beton alır, ortalama bir mikser 10 metreküp beton alırken, 12 m3, 14 m3 ve daha fazla beton alabilen mikserler de mevcuttur.
Bir beton mikseri kaç metreküp beton alır? Sorusunun tek bir cevabının olmadığını yukarıda belirtmiştik. Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:

Günümüzde deprem yönetmeliklerine göre hazır beton kullanmak zorunludur. Projelerde hangi sınıf beton kullanılacağı statik projelerde belirtilir. Piyasada C20 – C25 – C30 – C35 ve daha yüksek dayanımda olan hazır betonlar bulunmaktadır. Konutlarda genellikle C25 sınıfında beton kullanılır. Kamu binalarında daha yüksek dayanımda beton kullanılması zorunludur. Örneğin okullarda konutlara göre daha yüksek dayanımda beton kullanılır.

beton dökümü

beton dökümü


Ülkemizde bol miktarda çimento üretimi yapıldığından hazır beton sektörü de oldukça gelişmiş bir sektördür. Beton fiyatları da sıklıkla değişmektedir. Piyasadaki beton ihtiyacına ve üretim maliyetlerine göre beton fiyatları değişmektedir. Kaba inşaatın en önemli iki parametresinden biri betondur. Diğer parametresi ise inşaat demiridir. Demir fiyatları da dolardaki artış ve talebe göre değişkenlik göstermektedir.
Sabancının da hazır beton firması bulunmaktadır. Çimento fabrikası olduğu için hazır beton sektörüne de girmesi doğaldır. Aşağıda sitelerinin linki verilmiştir.
http://www.betonsa.com.tr/