Antibakteriyel boya yapılması birim fiyatı 2019

Nisan 15, 2019 0 Yazar: birimfiyatim

Antibakteriyel boya yapılması birim fiyatı 2019

Antibakteriyel boya yapılması birim fiyatı 2019

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2019 yılı birim fiyatlar kitabından;

15.540.1223 Yeni sıva yüzeylere macun ve astar uygulanarak iki kat su bazlı mat antibakteriyel boya yapılması (iç cephe) M2 31,23 TL 01.01.2019

 

Antibakteriyel boya mantar ve virüs oluşumunun önlenmesi amacıyla kullanılır. Küflü yüzeylere direkt uygulama yapılmaz. Önce yüzeyleri çamaşır suyu katkılı su (1 birim çamaşır suyu 3 birim su) ile temizlemek, kuruduktan sonra astar ve boya uygulaması yapmak gerekir. Boya seçiminde antibakteriyel özellikli ve küf mantar oluşumunu geciktiren özellikte bir boya tercih edilmelidir. Elegans Antiaging veya Elegans Extra yüzeylere uygulanabilir.

Küflü yüzeylere uygulanacak boyalar : Küflü yüzeylere direkt uygulama yapılmaz. Önce yüzeyleri çamaşır suyu katkılı su (1 birim çamaşır suyu 3 birim su) ile temizlemek, kuruduktan sonra astar ve boya uygulaması yapmak gerekir. Boya seçiminde antibakteriyel özellikli ve küf mantar oluşumunu geciktiren özellikte bir boya tercih edilmelidir. Polisan Elegans Antiaging veya Elegans Extra yüzeylere uygulanabilir. Dyo için içten rutubet oluşuyorsa Dyoterm , dıştan rutubet oluşuyorsa Dyoplast kullanılabilir. Filli boya’nın yüzeye capotax temizleyici solisyon ve üzerine Indeko Home veya İndeko W kullanılabilir. Marshall hijyen ipek mat kullanılabilir.

15.540.1223  Yeni sıva yüzeylere macun ve astar uygulanarak iki kat su bazlı mat antibakteriyel boya yapılması (iç cephe)

Antibakteriyel boya yapılması birim fiyatı 2019