Andezit-bazalt fiyatları ne kadar? 2022

11 Temmuz 2019 Yazarı birimfiyatim.com 3

Andezit-bazalt fiyatları ne kadar? 2022

Öncelikle andezit nedir? Tanımını yapalım: Andezit taşı eflatun, mor, grimsi, siyahın açık tonları ve pembemsi yer altında volkanik hareketlerle oluşmuş volkanik kökenli kor kayaç ve tamamen doğal bir taştır. Türkiye’ de Ankara taşı olarak da bilinir. 
Andezit fiyatları ne kadar 2022 yılı için: 5 cm kalınlığında serbest boyda andezit patlatma taşının 1 m2 metrekare fiyatı ortalama: 120 TL’ dir. 7 cm kalınlığında serbest boyda andezit patlatma taşının 1 m2 metrekare fiyatı ortalama: 130 TL ‘dir. Aynı şartlarda 10 cm’lik taşın fiyatı 140 TL’ dir, 20 cm’lik 135 TL’ dir. Fiyatlara Kdv ve nakliye dahil değildir.
Andezit plak taşları ise kalınlıklarına göre 130 ila 150 TL arasında değişmektedir.(kdv dahil nakliye hariç)) bazalt taşı m2 fiyatları 2022
Sırada bazalt patlatma taşının fiyat bilgileri var. (kdv ve nakliye dahil değildir)

 Bazalt Patlatma Taşı; iklim koşullarına dayanıklılığı, sürekli bakıma gerek duymaması, parlaklığını uzun süre koruması gibi özelliklerinin yanında geniş renk ve desen seçenekleriyle, yapılarda sıkça tercih edilen bir dekorasyon malzemesi haline gelmiştir. Bazalt doğal taşları; renk, doku ve sertlik açısından plak taşı, küp taş, bordür taşı ve oluk taşı olarak değiş amaçlarla mimari tasarımlarda kullanılan Bazalt taşı çeşitleridir.
Fiyatlar sadece bilgilendirme amaçlı olup kesinlik teşkil etmezler.