Andezit-bazalt fiyatları ne kadar? 2020

11 Temmuz 2019 0 Yazar: wpntr

Andezit-bazalt fiyatları ne kadar? 2020

Öncelikle andezit nedir? Tanımını yapalım: Andezit taşı eflatun, mor, grimsi, siyahın açık tonları ve pembemsi yer altında volkanik hareketlerle oluşmuş volkanik kökenli kor kayaç ve tamamen doğal bir taştır. Türkiye’ de Ankara taşı olarak da bilinir. 
Andezit fiyatları ne kadar 2019 yılı için: 5 cm kalınlığında serbest boyda andezit patlatma taşının 1 m2 metrekare fiyatı ortalama: 55 TL’ dir. 7 cm kalınlığında serbest boyda andezit patlatma taşının 1 m2 metrekare fiyatı ortalama: 60 TL ‘dir. Aynı şartlarda 10 cm’lik taşın fiyatı 75 TL’ dir, 20 cm’lik 85 TL’ dir. Fiyatlara Kdv ve nakliye dahil değildir.
Andezit plak taşları ise kalınlıklarına göre 45 ila 75 TL arasında değişmektedir.(kdv dahil nakliye hariç)) bazalt taşı m2 fiyatları 2019
Sırada bazalt patlatma taşının fiyat bilgileri var. (kdv ve nakliye dahil değildir)

bazalt fiyat

Bazalt Patlatma Taş 2020 Yılı Ortalama Fiyat Listesi


 Bazalt plak taşlarının fiyatları kalınlıklarına göre 75 TL ila 160 TL arasında değişmektedir (kdv dahil nakliye hariç). (2020 yılı) Bazalt Patlatma Taşı; iklim koşullarına dayanıklılığı, sürekli bakıma gerek duymaması, parlaklığını uzun süre koruması gibi özelliklerinin yanında geniş renk ve desen seçenekleriyle, yapılarda sıkça tercih edilen bir dekorasyon malzemesi haline gelmiştir. Bazalt doğal taşları; renk, doku ve sertlik açısından plak taşı, küp taş, bordür taşı ve oluk taşı olarak değiş amaçlarla mimari tasarımlarda kullanılan Bazalt taşı çeşitleridir.
Fiyatlar sadece bilgilendirme amaçlı olup kesinlik teşkil etmezler.