77.110.1002 duvar ses yalıtımı pozu birim fiyatı

25 Nisan 2020 0 Yazar: wpntr

77.110.1002 duvar ses yalıtımı pozu birim fiyatı, PTT kurum pozudur.

Poz no 77.110.1002TAŞYÜNÜ LEVHA İLE DUVARDA  SES YALITIMI YAPILMASI2020 Fiyatı 42,60 TL

 
Duvar ses yalıtımı pozu 2020 Yılı metrekare fiyatı 42,60 TL’dir.
Taşyünü nedir?
Taş yünü, volkanik kayaçlardan elde edilen minerallerin çok yüksek sıcaklık derecelerinde eritilip elyaf durumuna getirilmesiyle üretilir. Taş yünü, uygulama yapıldığı yapılarda ısı ve ses yalıtımı sağlar. Ayrıca yangına karşı çok dayanıklı ve su iticiliğiyle iyi bir yalıtım malzemesidir.
Levha taş-yünlerine isteğe göre alüminyum folyo ve cam tülü kaplanmaktadır. Teras çatılar için bitümlü taş yünü ile bina dış cephe ve ara bölme duvarlarında kullanılan, alçı plaka kaplanmış “Kalibel” üretilmektedir. Ayrıca gemi sanayisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. İnşaat ve tesisat işlerinde ısı ve ses yalıtımı amaçlı olarak kullanılabilen taş yünü yüksek dayanım sıcaklığı dolayısıyla yaygın durdurucu olarak da kullanılmaktadır. Isı, ses, yangın yalıtımı vasfını taşıyan yegane malzeme taş yünüdür.
Ses Titreşim ve Emiciliği
Taşyünü, yalıtımının içinden geçen ses titreşim enerjisini sıcaklığa dönüştürmektedir. Taşyününün çapraz geçişli sayısız elyaftan oluşan yapısı, tümüyle titreşimleri etkisiz hale getirmektedir. Bu benzersiz fibröz elyaf yapısı taş yününü en iyi ses emici inşaat malzemelerinden biri haline getirmektedir.
Su İticiliği
Taşyünü , suya ve ya yağmura maruz kaldığında ıslakmış gibi görünmektedir. Gerçekte su yüzeyde kalır, çünkü taş yünü elyafları su iticidir. Taş yünü elyaflarının emprenye işlemi yalnızca yüzeyde değil, ürünün baştan aşağı her yerinde bulunmakta ve bu sayede su, ürünlerin iç katmanlarına ilerleyememektedir.

Taşyünü levha

Taşyünü Levha


izocam taşyünü site linki