65 yaş üstü evde sağlık hizmeti nasıl alınır?

31 Mayıs 2022 Yazarı birimfiyatim.com 1

65 yaş üstü evde sağlık hizmeti nasıl alınır?

65 yaş üstü evde sağlık hizmeti nasıl alınır? Evde Sağlık Hizmetleri telefon numarası kaç? Evde sağlık hizmetlerinden Sağlık Bakanlığına ait 444 38 33 numaralı hattı arayarak ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Evde sağlık hizmeti kimlere verilir?

Evde sağlık hizmeti yaşlı, özürlü, felçli, yatağa bağımlı, bakıma muhtaç bireylere, KOAH vb. solunum sistemi hastalarına, Evde bakım gerektiren onkoloji hastalarına, İleri derecedeki kas hastalarına, Nörolojik hastalıkları olan bireylere, Hastanede gördüğü tedavi veya ameliyatı sonrasında taburcu edilen ve idame tedavisinin evde sağlanması gereken hastalara, Kaza geçirmiş olup kısa süreli hemşirelik hizmetlerine gereksinimi duyan hastalara verilir.

Bazı belediyeler de evde sağlık hizmeti vermektedirler. Örnek olarak Antalya Muratpaşa Belediyesi evde sağlık hizmetleri birimini gösterebiliriz. Aşağıdaki linkten bu hizmet hakkında bilgi edinebilirsiniz.

https://www.muratpasa-bld.gov.tr/proje/evde-bakim-hizmeti

Evde Doktor Kontrol ve Muayenesi

“Muratpaşa’daki vatandaşlarımızın 444 80 07 numaralı Turunç Masa’ya başvuruları doğrultusunda,yaşadıkları mekanda hafta içi 08:00 ile 17:00 saatleri arasında danışman hekimlerimiz tarafından muayene edilmektedir. 7/24 Evde Hemşirelik Hizmetleri Reçeteli enjeksiyonlar (Antibiyotik ilaçlar ve sadece hastane ortamında uygulanabilen enjeksiyonlar hariç),Yara, yanık, yatak yaraları ve ameliyat yara pansumanları, idrar sondası çıkarma ve takma (değiştirme), tansiyon,şeker, ateş, nabız ve solunum takibi gibi rutin kontrolleri içermektedir.”