500 lük beton boru fiyatı ne kadar?

29 Nisan 2020 Yazarı birimfiyatim.com 1

500 lük beton boru fiyatı ne kadar? Ø500 mm iç çaplı 60-70 mm kalınlığında 2000 mm uzunluğunda
beton boru adet fiyatı 107,50 TL’dir. (fiyat bilgilendirme amaçlı olup 2020 yılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Birim Fiyatlar Kitabından alınmıştır.) 500 lük beton boru fiyatı, piyasada kalitesine göre farklılık gösterebilir.

betonarme boru

Beton Boru


Ø150 mm iç çaplı 30-40 mm kalınlığında 1500 mm uzunluğunda beton borunun adet fiyatı ise 16 TL.(ÇŞB 2020 Birim Fiyatlarından alınmıştır.)
Betonarme boru diğer bütün rakip ürünlere göre daha güçlüdür. Başka ürünleri güçlendirmek için kullanılan bazı söylemler vardır; “ arkası iyice doldurulunca” veya “iki duvar çekilince” gibi fakat hem betonarme borunun hem de diğer ürünün üzerine alabilecekleri azami yük eşit bir şekilde konulduğunda, betonarme borunun bütünlüğünü diğer ürünler ezildikten sonra bile uzun süre koruduğu gözlenmiştir. Betonarme borunun gücü demek yerleştirmeden önce, sırasında ve sonrasında endişelenmenize gerek yok demektir.
Aşırı pürüzsüz iç yüzey
Üstün eklem yerleri
Eşsiz yapısal bütünlük
Kanıtlanmış uzun ömürlülük
Yanıcı olmayan
Zehirleyici olmayan
Çevreyle dost
Doğal maddelerden yapılmış
Yerel üretilmiş
HİDROLİK KAPASİTE
Betonarme boruların iç yüzeyi aşırı pürüzsüzdür. Derecelendirme olarak Mannings ‘n’ değeri 0.10 dur. Bu özelliği sert yapısal bütünlüğü ile birleşince; eğrilik, çukur ve sapma olmadan betonarme borunun düz çizgi kurulumundan emin olabilirsiniz.
SİSTEM BÜTÜNLÜĞÜ
Drenaj sisteminizin bütünlüğü eğer birleşme yerleri yeterince sıkı değil ise tehlikeye girebilir. Betonarme borular ASTM standartlarınca EPA hava testi kriterleri altında test edilmiş ve daha sıkı ve sızdırmayan birleşme noktaları sağladığı kanıtlanmıştır.
beton boru firma linki (fazlıoğlu beton boru)