2020 pancar taban fiyatı – Pancar parası ne zaman verilecek?

24 Aralık 2019 Yazarı birimfiyatim.com 0

2020 pancar taban fiyatı – Pancar parası ne zaman verilecek?

2020 pancar taban fiyatı ne kadar? Çiftçinin emeğinin karşılığını merak ettiği sorunun cevabı:

2019 – 2020 kampanya döneminde şeker pancarının tonu, nakliye hariç 300 lira olarak açıklanmıştır.

Pancar parası ne zaman verilecek? Kesin bir süre verememekle birlikte pancar paralarının 2020 yılının mart ayında tamamının ödenmiş olacağı tahmin ediliyor.
Şeker Fabrikası pancar avans ödemeleri dönem dönem yapılmaktadır. Geçen Kayseri Şeker Fabrikası çiftçiye 12 haziranda çapa avansı vermişti. Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketince avanslar genelikle yılın altıncı ayında verilmektedir.
Amasya Şeker Avans İşlemleri: Önceki yıllarda olduğu gibi çiftçilerimize Pancar ekiminden Pancar hasatına kadar ihtiyaç duyacakları ayni ve nakdi avans olarak gübre, tohum, ekim, çapa ve şeker avansları pancar bedellerine mahsuben verilmeye devam edilecek olup, cercospora yaprak leke hastalığı ve fuserium kök çürüklüğü ile mücadele için ilaçlama desteği verilecektir. Bununla birlikte Ziraat Odaları ve Üniversitelerden %50 Toprak Analiz desteği verilmeye devam edilecektir.
Ayrıca, gecen yıl olduğu gibi bu yılda Çiftçilerimizin nakit ihtiyacının hızlı giderilebilmesi için pancar bedeline mahsuben %60 nakit avans pancar sökümlerine müteakip belirlenecek program dahilinde verilmeye devam edilecektir.
Yaş pancar posası uygulaması ise aynen devam edecektir.
Konya Şeker A.Ş. Kayseri Şeker A.Ş. Amasya Şeker A.Ş.
Bütün çiftçilere bol ürünlü hasatlar dileriz.
Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:
Su yalıtım malzemesi