1 top membran kaç m2 metrekaredir ?

1 Eylül 2019 Yazarı birimfiyatim.com 4

1 top membran kaç m2 metrekaredir ? 1 rulo membran kaç m2? Sorusunu piyasada bulunan membranlara göre cevaplayacağız.
1 rulo membran kaç m2? Bir top membran özel durumlar haricinde 10 m2 ‘ dir. Bazı ürünler 15 m2 de olabiliyor. Ancak çoğunluğunun bir topu 10 metrekaredir.

Membran Kalınlığı Ne Kadardır ?
Piyasada sık kullanılan membran kalınlıkları genellikle 3 mm ve 4 mm (milimetre) olan membranlardır. Ancak 1 mm ve 2 mm ‘lik membranlar da vardır. Kullanım amacına göre kalınlıklar seçilir.
Membranların teknik ismi: bitümlü yalıtım örtüsüdür. Taşıyıcısına göre de cinslere ayrılırlar. Örnek: polyester keçe taşıyıcılı bitümlü su yalıtım örtüsü. Üzerleri mineral kaplı membranlara da arduazlı membranlar denir. Bu tür membranlar estetik görünüm açısından da açıkta kalacak alanlarda tercih edilebilmektedir.
Bir top membran 10 metrekaredir ancak yalıtım yaparken membranların bini boylarını da hesaba dahil edersek; 1 top membran 10 metrekareden daha küçük bir alanı kaplar. Bini boyları uygulamada genellikle 10 cm olarak alınır.

perde duvar su yalıtımı

1 top membran kaç m2 metrekaredir ?


https://www.koctas.com.tr/
Membran ömrü ne kadar? Membranlar çevre etkilerine açık bırakılırlarsa ömürleri kısa olur. Güneşten, donma ve çözünmeden etkileneceği için membranın üstüne koruyucu bir katman eklemek çok daha iyi olacaktır. Kumlu membranlar ise çevresel koşullara daha iyi dayanırlar. Kumlu membranlara arduazlı embran da denmektedir.