1 metreküp beton kaç ton ?

30 Temmuz 2019 Yazarı birimfiyatim.com 0

1 metreküp beton kaç ton ?

1 metreküp beton kaç ton  ?  1 m3 beton kaç kg ? Sorusunu cevaplayalım.
Belirli bir hacmin ağırlığı, ağırlığı hesaplanacak malzemenin birim hacim ağırlığının, hacmi ile çarpılmasıyla bulunur. Peki bir metreküp betonun ağırlığı ne kadar? Beton birim hacim ağırlığı karışım oranlarına göre ortalama 2400 kilogram / metreküptür. Bu bilgi ışığında 1 m3 betonun ağırlığı yaklaşık olarak 2400 kilogramdır. (2,4 tondur) İçinde demir donatı bulunan betonarmenin birim hacim ağırlığı ise yaklaşık olarak 2.6 kg / m3′ tür.
Hesaplamalarınızda tedarik ettiğiniz betonun üreticisinden birim hacim ağırlığı net bir şekilde öğrenirseniz beton ağırlığınız net olarak hesaplayabilirsiniz.
Birim hacim ağırlığında oluşan farklılıklar betonun karışımında kullanılan agrega ağırlıklarından dolayıdır. Örneğin hafif beton üretiminde agrega olarak pomza taşı kullanılır. Pomza taşının birim hacim ağırlığı boşluklu yapısı nedeni ile normal agregalara göre düşüktür. Bu yüzden pomza taşı agreasıyla üretilen hafif hazır betonların birim hacim ağırlıkları daha düşüktür. Hafif betonlar bina özgül ağırlığının düşük olması istenilen projelerde kullanılmaktadırlar. Hafif betonların normal betonlar kadar dayanım göstermeleri için bağlayıcı maddeler olarak silis dumanı gibi maddeler tercih edilebilmektedir.
Grobeton dökümü
A+BETON Nedir?
A+BETON çevreci ve sürdürülebilir yapılar için geliştirilen düşük karbon emisyonuna sahip, yüksek kaliteli beton ürün grubudur.
Çimento yerine%70’e varan Öğütülmüş Yüksek Fırın Cürufu (ÖFYC) ikamesi ile üretilerek karbon emisyonu azaltılan A+BETON, Yeşil Binalar için en uygun çözümdür.
A+BETON ürün grubu üç temel katagoriden oluşmaktadır:

  • A+BETON Temel
  • A+BETON Yol ve Kaplama
  • A+BETON Yapısal

A+Beton; İleri teknolojiyle üretilen, geri dönüşümlü malzeme içermesiyle çevreye değer katan bir üründür. Dayanıklı, verimli ve sürdürülebilir yapılar için en ideal beton çözümüdür.
Başka sorularınız varsa alt kısımda bulunan yorum bölümüne sorularınızı yazabilirsiniz. 1 m3 beton kaç kg
Aşağıdaki yazımız da ilginizi çekebilir:
https://birimfiyatim.com/1-metrekup-m3-betona-harca-ne-kadar-su-gider/
http://www.betonsa.com.tr/