1 metre petek fiyatı ne kadar?

31 Temmuz 2020 Yazarı birimfiyatim.com 1

1 metre petek fiyatı ne kadar? Petek olarak bilinen panel radyatörler kalorifer ısıtma sistemlerinin birer elemanıdır. 1 metre petek fiyatı ortalama olarak 350 TL civarındadır. (2020 yılı fiyatı) Piyasada farklı kalitede petekler olduğu için fiyatlar da farklılık göstermektedir.

panel radyatör

panel radyatör


Petek ölçüleri ısıtılıcak mekanın büyüklüğüne göre ısıtma projesinde (mekanik proje) belirlenir. Çoğu zaman yapılan hata büyük mekanlara küçük peteklerin takılmasıdır. Başlıca panel radyatör markaları: ECA, Demirdöküm, Baymak gibi markalar bulunmaktadır.
Kalorifer peteğinin yarısı neden ısınmaz?
Kalorifer peteğinin altı ısınmıyor ise petek hava yapmış olabilir. Kalorifer peteğinin üstü ısınıyor altı ısınmıyor neden?  Bu problemin giderilmesi, peteğin havası alınmasıyla giderilebilir dedik ancak havası alındıktan sonra da peteğin yarısı ısınmıyorsa, petek içinde tortulaşma sonucu su döngüsü kısmen gerçekleşmiyor olabilir.
Kalorifer peteği hava alma nasıl yapılır?
Petekteki (radyatördeki) hava nasıl alınır? Peteklerde bulunan istenmeyen havayı almak için yapılacak ilk iş bir adet “purjör anahtarı” veya “düz tornavida” temin etmektir. Peteğin üst kısmında bulunan purjör tapasını, purjör anahtarı veya düz tornavida ile saat yönünün tersine çevirip, sıcak su gelene kadar içeride bulunan havayı boşaltabilirsiniz. Boşalttıktan sonra tapayı tekrar sıkmanız gerekir.
Merkezi sistem peteklerin altı ısınmıyor ise yine petekde hava olabilir. Yukarıdaki işlem bu peteklere de uygulanabilir.
Peteklerin alt ve üst vanası ne işe yarar?
Peteğin üst tarafında yer alan üst vananın görevi: sıcak suyun girişi içindir. Alt vana isepeteklerin içerisinde dolaşımı sağlayan suyun soğuması ve bu suyun alt vana yoluyla çıkış sağlayarak kombiye tekrardan ulaşmasına imkan sağlar.
https://www.demirdokum.com.tr/urunler/radyatorler/