1 m2 kaç biriket gider ?

8 Kasım 2019 Yazarı birimfiyatim.com 11

1 m2 kaç biriket gider ? Bir metrekareye kaç briket gider?
40 santimetreye 20 santimetre boyutlarındaki 15 lik ve 20 lik biriketlerden 1 m2 ye 12,5 adet biriket (bims) gider. 

briket

1 m2 kaç biriket gider ?

Üç gözlü  boşluklu yapıya sahip olan briket pomza hammaddesiyle üretilir. Duvar yapısında kullanılan,ısı ve ses yalıtımı sağlayan, ekonomik olması nedeniyle  tercih edilen yapı elemanıdır. Isı ve ses yalıtımı sağlamasının nedeni boşluklu bir yapıya sahip olmasıdır. Bu boşluklarda hava bariyerleri oluşur ve ısı geçişlerini azaltır.
Duvar çok fazla bilgi gerektiren bir imalat olmasa da, iyi kontrol edilmelidir ve ustaları çok dikkatle seçilmelidir. Çünkü duvar imalatı kendinden sonra gelen onlarca imalatın neredeyse tamamına etki etmektedir.
Halk dilinde bimse priket denir. Metrekareye ne kadar briket kullanılır sorusunu yanıtlarken briketin ölçüleri önemlidir. Briketin uzunluk ve genişlik ölçüleri metre cinsinden çarpılarak kaplayacağı alan hesaplanır.
Briket mi tuğla mı daha iyi diye soracak olursanız, kullanım amacına göre sorunun cevabı değişecektir. Örneğin hafif bir malzeme kullanmak istiyorsanız briket daha iyi bir seçim olacaktır. Daha dayanıklı bir malzeme istiyorsanız tuğla daha iyi bir seçim olacaktır. Isı yalıtımı açısından bimsin performansı oldukça iyidir. Taşıyıcı duvarlar için taşıyıcı tuğlalar daha iyidir.
Soru görüş ve önerileriniz için yazının altındaki yorum bölümünden faydalanabilirsiniz.
https://gunduzbeybims.com/